Avo Keel kohaliku võrkpalli tulevikust: olen pigem mõõdukas optimist

Ehkki koroonaviirusest tingitud eriolukord andis Eesti profispordile, sealhulgas võrkpallile, tugeva hoobi, ei näe Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel tulevikku tumedates toonides. Keel usub, et siinne mängutase keerulisele olukorrale vaatamata ei lange.

Võrkpallihooajale tõmmati joon alla juba märtsi keskpaigas ning sellest tulenevalt on Keel pidanud aega sisustama muude toimetustega. "Ebakindlad ajad on millegi jaoks mõnes mõttes ka head. Eks ma siin naise juures olen vahel tööl aednikuna, vahel kokana, vahel autojuhina. Nii see elu on veerenud, olen pidanud kinni igasugustest nõudmistest nii palju kui võimalik," rääkis Keel ERR-ile. "Võrkpalli peale olen ikka mõelnud. 1. juunist siirdun Läti koondise juurde, seal läheb töö lahti. Klubi asjadega on praegu kindlasti rohkem küsimärke, aga ma arvan, et need saavad ka lahendatud."

Keel usub, et olukorra normaliseerudes on Pärnul jätkuvalt võimalus olla Eestis konkurentsivõimeline meeskond. "Võib-olla natuke kergem on nendel klubidel, kel on üks suur toetaja olemas ja kes siis on võib-olla klubile kinnitanud, et jätkab – neil on kindlasti seljatagune tugevam. Meil on toetajaid palju, aga rahanumbrid on kindlasti väiksemad kui siis, kui oleks üks või kaks suurtoetajat. Need olukorrad võivad aga laheneda ja klubi juhid võib-olla igati numbrit ei julge veel valida. Ma arvan, et juuli teiseks pooleks on klubil mingi suurem kindlus olemas ja eks me siis lähme vastavalt võimalustele. Ma arvan, et küll see laheneb."

Milline on Keele tagasivaade enneaegselt lõppenud hooajale? "On ka positiivseid pooli. Oleme siiamaani valitsevad Eesti meistrid ja seda veel terve aasta. Credit24 Final Fouri me ei pääsenud, mitte küll oma kehva mängu pärast, aga lihtsalt Jekabpilsi väga hea mängu pärast. Eestikad olnuks ees ja nagu eelmine hooaeg näitas, siis spordis alati paber ei maksa. Maksab tulemus väljakul ja ma arvan, et seal esimese takistuse oleksime ületanud ja oleksime pääsenud poolfinaali. Sealt edasi oleks kõik olnud juba suhteliselt lahtine."

Seda, et liigatase Eestis ja Lätis mängupausi lõppedes võiks langeda, Keel pigem ei usu. "Eks see sõltub hästi palju sellest, palju Eesti mängijaid, kes on viimased aastad piiri taga mänginud, tagasi tuleb. Teine küsimus on, et palju on klubid võimelised palkama välismängijaid. Ma ei oleks pessimist, pigem mõõdukas optimist. Ei see tase lange siin kuhugi. Igast asjast saadakse üle. Hoovõtt läheb vähe pikemaks ja selgus saabub mõnevõrra hiljem, aga küll see liiga käima läheb ja küll seal taset ka leidub."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: