Pärnu Võrkpalliklubi tegevjuht: osaleme sügisel võimalikult kõrges sarjas

Pärnu Võrkpalliklubi tegevjuht Reio Tilk tunnistab, et koroonakriis on jätnud meeskonnale korraliku pitseri ning täpsem tulevik on ebaselge. Loobumisplaani siiski pole, sest sügisel plaanitakse osaleda kõrgeimas võimalikus sarjas.

"Täna on keeruline seis. Küsimusi on rohkem kui vastuseid," tunnistas Tilk ERR-ile antud intervjuus. "Kui küsid, et kas saab edasi minna, siis vastus on sada protsenti, et Pärnu Võrkpalliklubi sügisel hooaja alates kindlasti osaleb võimalikult kõrges sarjas. Loodame, et Balti liiga Eesti ja Läti klubidega jätkub – Pärnu osaleb seal kindlasti."

"Teistele küsimustele on täna veel vara vastata. Enne eriolukorra algust me enamuse toetajatega suhtlesime, aga kindlasti on olukord nüüd kahe kuuga muutunud – on vaja nendes käest uut tagasisidet vaja. Toetume 75–80% eratoetajatele, sellest suures osas eelarve koosnebki. Täna ei ole veel neid vastuseid, mis eelarve me sügiseks kokku saame."

Kas linna ja/või riigi poolt on abi oodata? "Ikka loodame tuge saada. Tean, et eile oli kultuuriministeeriumis komisjon, mis otsustab rahajagamise meistriliiga klubidele ja lähipäevil peaks võrkpalliliidus olema komisjon. Näis, palju sealt neid klubisi toetatakse. Väga palju abi oli meil ka töötukaassa töökulude hüvitamisest. Märtsis ja aprillis kvalifitseerusime."

Kas treenerid jätkavad ja kuidas on lood meeskonna komplekteerimisega? "Tänane seis on keeruline. Ideaalis loodaks juuli lõpus või augusti alguses meeskonna üldfüüsilise treeningperioodiga alustada. Loodame, et Avo [Keel] jätkab peatreenerina, ridade vahelt oleme välja lugenud, et tema on huvitatud – klubi on otseloomulikult huvitatud. Osade mängijatega on kokkulepped olemas, aga me täna rohkem kiirustada ei saa. Võtame protsessi rahulikult."

Kuidas on lood välismaalastega? "Välismängijad saatsime võimalikult ruttu turvaliselt koju. Nemad jõudsid ilusasti koju. Kristaps Platacsiga on järgmiseks hooajaks kokkulepe olemas, soovime, et tema meie juures jätkaks. Loodame, et leiame need vahendid, et mõned mängijad ka palgata. Täna on olukord ju nii keeruline, et me isegi ei tea seda, kas sügisel lühiajaline töötamine kolmandatest riikidest on lubatud, või ei ole. Ei saa nii kaugele praegu vaadata."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: