Teleõigusi omav Postimees Grupp: ootame ROK-i juhiseid seoses OM-i edasilükkumisega

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu.
Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tokyo suveolümpiamängide teleõigusi Eesti territooriumil omav Postimees Grupp kinnitas, et teleülekanded on kontserni jaoks sama olulised kui varem, kuid hetkel oodatakse ROK-i juhiseid meediapartneritele seoses mängude lükkumisega 2021. aastasse.

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu rääkis ERR-ile, et olümpiaülekannete jõudmine Eesti televaatajateni on meediakontserni jaoks sama oluline, kui varasemalt.

"Plaanid ülekannete toomiseks meie televaatajateni on tehtud," kinnitas Raudsalu.

Ta lisas, et hetkel on kõige suurem küsimus selles, millised saavad olema Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhised meediapartneritele seoses mängude lükkumisega järgmisesse aastasse.

Siinkohal ei saa ma spekulatsioonidesse laskuda – elame kriisiolukorras päev korraga ja vaatame, mis tulevik toob," märkis Raudsalu.

Esmaspäeval teatas Postimees Grupp, et koondas peaprodutsent Marko Kaljuveeri ja kolm tema alluvuses töötanud inimest. Kaljuveer oli see, kes vedas Postimees Grupis olümpiamängude näitamise projekti.

Raudsalu ütles, et Kaljuveeriga lahkumineku kohta ei ole tal rohkem midagi kommenteerida, kui meediakontsern on avalikult välja öelnud.

"Kui midagi, siis vaid seda, et Markoga saame jätkuvalt väga hästi läbi," märkis Raudsalu.

Discovery teatas 2015. aasta juunis koos ROK-iga, et on saanud 2018–2024 olümpiamängude multimeedia ainuedastusõiguse 50 Euroopa maal ja territooriumil.

2016. aasta lõpus teatas AS Eesti Meedia (endine Postimees Grupi nimi), et omandas pärast läbirääkimisi Discovery grupiga 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängude ja 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude vabalevi ainuülekandeõigused Eesti territooriumil.

Eesti Meedia poolt Discoveryga läbirääkimisi pidanud Marko Kaljuveer ütles tollal, et teleõiguste omandamise hind oli madalam kui ajakirjanduses pakutud 1,2 miljonit eurot, kuid täpset summat ei avalikustanud.

ROK kinnitas teisipäeval ametlikult, et tulenevalt üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: