Saalihoki MM-pronks võitis valikmängu lausa 51:0 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1580398560000 | amCalendar}}
Saalihoki MM-valikturniir: Šveits - Elevandiluurannik
Saalihoki MM-valikturniir: Šveits - Elevandiluurannik Autor/allikas: IFF

Saalihoki MM-valikturniir Slovakkias algas kurioosse kohtumisega, kui tugev Šveitsi meeskond alistas erandlikult Euroopa tsoonis mängiva Elevandiluuranniku koguni 51:0 (17:0, 15:0, 19:0).

Kui Šveitsi näol on tegemist eelmise MM-turniiri pronksiga, siis Elevandiluurannik saabus turniirile kõigest kuue väljakumängija ja ühe väravavahiga. Mõistagi kasutasid kesk-eurooplased seda ära ja parimana viskas Roman Mittelholzer kaheksa väravat.

Kuna saalihokis mängitakse sarnaselt jäähokile kolm 20-minutilist perioodi, siis järelikult tegid šveitslased skoori keskmiselt pea korra minutis.

Rahvusvaheline saalihokiliit andis teada, et kuna osa Elevandiluuranniku mängijaid ei saanud võistlustele tulekuks viisat ja väravavahi näol pole tegemist esindusmeeskonna liikmega, kes ei tohikski vastavalt reeglitele mängida, siis Elevandiluuranniku kohtumised ametlike MM-valikmängudena arvesse ei lähe.

Küll aga saab Elevandiluurannik turniiri jätkata, et koondis õpiks ja areneks. Sellega nõustusid nii aafriklased ise kui ka kõik kolm nende alagrupikaaslast (lisaks Šveitsile ka Belgia ja Venemaa).

Saalihoki MM-finaalturniir peetakse detsembris Soomes.