Esmakordselt kodupubliku ees mänginud Liivik: süda on väga õnnelik

Pühapäeval Tallinnas lõppenud jäähoki Balti turniiril sai Eesti koondis kolmanda koha. Turniiri parimaks ründajaks valiti Austria meisterklubi Klagenfurti esindav Siim Liivik, kes mängis kodupubliku ees esmakordselt.

"Väga õnnelikud mõtted on. Mul oli suguvõsa ja sõbrad vaatamas ning sain kodupublikule mängida. Süda on hetkel väga õnnelik," muljetas Liivik pärast Eesti koondise 3:1 võidumängu Rumeenia üle.

Kogenud mängumees viskas Rumeeniale kaks väravat. "See on alati positiivne, aga need emotsioonid, mis siit saanud olen – ei tea ju, kas üldse enam kodupubliku ees saad mängida. Olen väga tänulik koondisele, et mulle anti võimalus tulla ja seda teha."

Paides sündinud, kuid karjääri Soomes teinud Liiviku sõnul on Eesti koondis praegusel hetkel väga andekas. "Andekad poisid ja meeskonnavaim on väga mõnus. Nagu ma ütlesin enne juba poistele ka, kõige tähtsam on meeskonnaspordis see, et hing on positiivne ja hoiame teineteist nagu vennad. Mina ei ole siin palju olnud, aga riietusruumi tulles tundsin, et ma oleks nagu kodus. Kõigil on väga hea mentaliteet ja kõik on väga tublid."

MM-turniiril Liivikut heast esitusest Balti turniiril hoolimata pigem ei näe, sest selleks oleks Soome noortekoondist esindanud ründajal vaja IIHF-i luba. "Sellest olukorrast on väga raske välja tulla. Me eelmine aasta proovisime teha kõike, aga nii ta on. Proovin aidata, kuidas suudan, aga ma ei usu, et MM-turniiri lähitulevikus on võimalik teha. Kunagi ei ütle ei," rääkis ründaja.

Hetkel mängib Liivik Austria meisterklubi Klagenfurdi ridades ning Eesti hokimängija sõnul jagub tal veel 31-aastaselt endiselt indu karjääri jätkata. "Ma arvan, et selles vanuses peab minema aasta korraga, et kuidas keha peab vastu. Mul motivatsiooni on, muidu ma ei oleks siia ka tulnud. Ma mängin ikkagi tundega ja kui mul seda tunnet ei ole, siis ma lõpetan ära ja teen midagi muud, aga tunne on veel sees."

"Mul on [Klagenfurdis] üsna sama roll [mis mullu]. Proovin olla noortele mängijatele mentor ja mängin samas rollis, mis eelmisel aastal. Olen uhke selle üle – alati ei ole esiviisikus. Sa suudad endale teha pika karjääri, kui võtad selle asja endale uhkuseks ja hoiad seda rolli sajaprotsendiliselt."

Viimane meistritiitel oli Klagenfurdile ajaloo 31 ja Liiviku sõnul on klubil alati kõrged sihid. "See organisatsioon on väga palju võitnud ja on selles mõttes suur organisatsioon, et seal on palju raha, palju võimalusi ja häid juunioreid. Nad investeerivad juunioritesse, kust tuleb palju häid mängijaid. Ma arvan, et Austria tase tõuseb ka pidevalt nagu Eestiski."

Meistrite liigas Austria meisterklubi alagrupist edasi ei saanud, mistõttu tuleb põhirõhk panna kodusele liigale. "Hetkel oleme alles 15 mängu mänginud ja pikk tee on ees, aga meistriks peame kindlasti saama," on Liivik kindel.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: