Eesti aerutajate eesmärk MM-il on naasta olümpiapääsmega

Foto: Kristo Sepp

Kolmapäeval algavad Ungaris aerutamise maailmameistrivõistlused. Joosep Karlson ja Kaspar Sula lähevad starti eesmärgiga teenida pääse Tokyo olümpiamängudele.

Eesti aerutaja võistles olümpiakonkurentsis viimati 19 aastat tagasi, kui Sydneys tuli veele Hain Helde. Nii Joosep Karlson kui Kaspar Sula on treeninud eesmärgiga pikk ootus lõpetada. Kaspar Sula püüab OM-piletit ühesüstal, 200 meetri sprindis. Eelsõit toimub juba võistluste avapäeval. Väga hästi kulgenud ettevalmistuse viimast faasi mõjutas poolteist kuud tagasi jõutõmbe sooritamisel saadud seljavigastus. Kannatanud on eelkõige veetunnetuslik pool, kuid viimased päevad on andnud põhjust optimismiks.

"Paar päeva tagasi tegin Emajõel sprinditrenni, mida selg lasi üle pika aja jälle teha," rääkis Sula ERR-ile. "Kiirused on tegelikult head, tuleb lihtsalt loota, et satub see selja suhtes hea päev siis kokku ka võistluspäevaga."

Kindlasti tagavad Tokyo pääsme viis esimest, kuid kaarte segab tõsiasi, et osad sportlased pürgivad olümpiale mitmes paadiklassis. Sula oli mullu maailmameistrivõistlustel 200 meetris 14.

"Kui me vaatame Rio olümpiamänge, siis eelmise aasta 14. kohaga oleksin juba peale saanud," tõdes Sula. "Tuleb olla vähemalt sama hea kui eelmine aasta ja loodame, et suudan kõike halba eirata ja teha oma parima."

Kui Sula võistleb MM-il ühel alal, siis kanuusportlane Joosep Karlson teeb kaasa kolmel distantsil. Olümpiaprogrammi kuulub neist vaid 1000 meetrit. Karlsoni esimene start leiab aset neljapäeval, 1000 meetri eelsõit on kavas reede hommikul.

"Peale finišijoont saavad olümpiapileti üle pea täielikult kindlad olla kuus sportlast," selgitas Karlson. "Kui võtame Rio olümpiamängude kvalifikatsiooninormi, siis said tagantjärele tarkusega olümpiale 14 sportlast. Ehk siis B-finaali viies mees oli samamoodi."

Oma tänavusi sooritusi hinnates on Karlson 1000 meetris näinud probleemsena just distantsi keskmist osa.

"Võib öelda, et edasiminek on õnneks olnud märgatav. Nädal aega tagasi käisin Balti meistrivõistlustel, eks seal oli nipet-näpet, mõned kohad, mis jätsid soovida. Laias laastus võib aga öelda, et sõidupilt on läinud ideaalilähedaseks. Hakkab ikkagi juba eneserealiseerimise piirile jõudma."

Nii Karlson kui Sula usuvad, et Ungaris toimuvad maailmameistrivõistlused kujunevad riigi aerutamistraditsioone arvestades väga võimsateks. Szegedi kanalit hindavad mõlemad endale sobivaks. Lisaks Karlsonile ja Sulale esindab Eestit MM-il ka kanuusprinter Deniss Tihhomirov.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: