Olümpiast unistav Karlson: aerutajatel on piinlikult vähe MK-etappe

Kanuuaerutaja Joosep Karlson ladus hooaja põhja Eestis, kuid laagerdas kevadel pikalt Lõuna-Aafrika soojemas kliimas. Karlsoni suureks eesmärgiks on pääseda olümpiamängudele.

"Oktoobrist märtsi alguseni viibisin Eestis suusaradadel, jõusaalis või isegi Tartus Emajõel treenides," rääkis Karlson hooaja algusest ERR-ile. "Märtsi algusest saadik õnnestus mul aerutamisföderatsiooni toel pääseda Lõuna-Aafrika Vabariiki Ungari koondisega laagrisse. Viimased kaks kuud olengi koos nendega külg-külje kõrval treenida saanud."

"Ainuke pluss on see, et seal on soojem," tõdes 23-aastane Karlson. "Sparringust rääkides on aga iga treening seal palju võitluslikum. Kunagi ei ole üks mees mitu trenni järjest liidrirollis, palju on sellist kes-täna võitlust. Eestis ei olegi treeningutel nii palju kaaslasi või konkurente võtta, seal on võistlussituatsioonile sarnasem keskkond."

MK-sari algab Karlsoni jaoks kolme nädala pärast, suve lõpus ootab Ungaris Szegedis MM. "Põhidistants on ühekanuul 1000 meetrit, aga meil on teiste spordialadega võrreldes piinlikult vähe MK-etappe - kaks - kus saab etapi jooksul distantsi valida. Minu jaoks sobivad 500 ja 1000 meetrit, millest ma kindlasti osa võtan. Ühel etapil olen registreerinud ennast ka 200 meetri distantsil, aga see on puhtalt soojenduse eesmärgil," selgitas Karlson.

Kuidas kahe MK-etapiga ennast üldse MM-iks heasse võistlusvormi saada? "Kuni eelmise aastani oli mul võimalus kaasa lüüa U-23 EM-il ja MM-il, sellel aastal peab otsima Läti, Leedu või isegi Soome meistrivõistluseid, kus saaks kõrges konkurentsis võistelda. Paraku nii on, et võistlusi jääb väheks," kinnitas mees.

"Esimene võimalus OM-piletit lunastada on Ungaris, esimesed kuus on kivisse raiutuna taganud Tokyo OM-pileti. Kui vaadata Rio statistikat, pääsesid esimesed 14 sportlast OM-ile ja see võiks olla ka eesmärgiks."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: