Reim tagasiastumisest: surve läks väga suureks, meeskonnale on nii parem

{{1560833940000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Esmaspäeva õhtul toimus Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse erakorraline koosolek, kus rahuldati koondise treenerite Martin Reimi, Andres Operi, Janno Kivisildi ja Mart Poomi lahkumispalve. Reim tunnistas teisipäevasel pressikonverentsil, et hetke olukorda vaadates on selline otsus meeskonnale kõige parem.

Martin Reimi sõnul viis tagasiastumiseni Jalgpalli Liidu ja üldsuse surve. "Kui Jalgpalli Liidu juhatus arvab või ma ise tunnen, et see on jalgpallile parem variant, siis nagu ma ka peale Saksamaaga mängu ütlesin, olen ma valmis sekundi pealt tagasi astuma," rääkis Reim pressikonverentsil. "Väga palju mõtlesime plussidele ja miinustele ning nägime, et kuna see surve ja vastuseis olid kuidagi nii suureks läinud, siis oli hetke olukorda vaadates meeskonnale parim, kui astume tagasi. Nii saavad nad puhta lehega minna järgmistele mängudele. Siin palju aega pole ja septembri esimene mäng on meeskonnale kindlasti ülioluline. Treenerivahetus annab alati esialgu positiivse tõuke. Me loodame selle peale."

Reim lisas, et kui Eesti koondis võitis, siis olid vastased enamasti kehvad ning kui Eesti koondis kaotas, siis tehti nad maatasa. "Ma arvan, et see ongi peatreeneri amet ja mingil hetkel on õige aeg kõrvale astuda. "See tunne meil praegu tekkis ja see variant on parim," jätkas Reim. "Lõplik otsus tuli eile enne seda, kui ma juhatusele oma mõtte edasi andsin. Eks me rääkisime iga päev. Nii nagu me mängude eel suhtleme võistkonna taktika ja koosseisu osas, nii suhtlesime väga palju praegu samamoodi. Mingi hetk olime ühte meelt ja siis teist ja siis jõudsime lõpuks ühiselt kokku ja otsus tuli selline."

 

Endine jalgpallikoondise peatreener usub, et ametis olles tuleb oma mängijatesse alati uskuda. Üheskoos tuleb suuta astuda üle lati. "Ma ei mäleta mitte ühtegi mängu, kus meil oleks midagi rahulikult läinud. Iga kord oli vaja takistusi ületada. Oli see siis julm võidukohustus või tunne, et peame hästi õnnestuma, vastased üle mängima. Iga kaotus on valus ning iga kaotuse puhul mõtled, kas saanuks midagi teisiti teha. Nii kooseisu kui taktika poole pealt, midagi mis oleks võinud resultaadile kasulikum olla. Kahjuks seda on võimatu tagant järgi kindlaks teha," rääkis Reim. "Ma ei ütleks, et üks või teine asi süüdi oli kaotuses. Nii treenerid kui mängijad vastutavad. Kas ei tee piisavalt head plaani või ei suuda mängijad asju ellu viia tänu oma tasemele või mänguoskustele. Loomulikult on mõned mängud, mis võib-olla olid eriti valusad, kasvõi Balti turniiri Läti mäng või suurtelt tiimidelt saadud suured kaotused. See juhtub, kui on halb päev ja kõik mängijad ei ole kõige paremas toonuses. See on reaalsus. Nii võib juhtuda, on juhtunud varem ja kui ei tõuse märgatavalt ka mängijate üldine tase, siis võib seda juhtuda ka tulevikus."

Kokku oli Reim ametis 1000 päeva. "Päris hea number. Kas seda on palju või vähe või parajsjagu? See on keskmine treeneri eluiga ametipostil. Olgu see siis klubi või koondis. Ma ei ole seda statistikat teinud, aga nagu ka meie peatreener ütles, siis treener kirjutab lepingule alla kirjutades alla ka lahkumisavaldusele. Kui see hetk kätte tuleb, siis ta tuleb alati järsku või ootamatult. Tuleb see hetk ära tunda. Ma arvan, et seda on olnud piisavalt kaua, et tunda kõike. Nii rõõmu kui kurbust mängudest ja sellest ametist. Vähemalt 1000 päeva ei ole ma saanud Eesti koondise mänge saanud istudes vaadata, nüüd loodetavasti saab," rääkis Reim.

Reim oli meeste koondise peatreener aastatel 2016-2019, teenides 36 mängust 13 võitu, kaheksa viiki ja 15 kaotust. Võiduprotsent 36,1 on taastatud Eesti koondise peatreeneritest kõrgeim.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: