Eesti jalgpallikoondise treenerid astusid tagasi

{{1560787980000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Eesti meeste koondise treenerid Martin Reim, Andres Oper, Janno Kivisild ja Mart Poom esitasid Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatusele lahkumispalve, mille juhatus esmaspäevasel erakorralisel koosolekul rahuldas.

"Möödunud nädalal saadud kaotuse järel puuduks meil tulevikus igasugune eksimisruum. See oleks järgmisteks mängudeks loonud õhkkonna, mis poleks koondist toetanud. Pidasime treeneritega nõu, kohtusime jalgpalliliidu juhatusega ja otsustasime esitada lahkumispalve," lausus Martin Reim.

"Tänan südamest kõiki mängijaid, personali ja poolehoidjaid koostöö ja toetuse eest nende aastate jooksul," rõhutas Reim.

Reim oli meeste koondise peatreener aastatel 2016-2019, teenides 36 mängust 13 võitu, kaheksa viiki ja 15 kaotust. Võiduprotsent 36,1 on taastatud Eesti koondise peatreeneritest kõrgeim.

"Sündmused hakkasid täna kiiresti arenema ja pidasime oluliseks neid kiiresti pressiga ja avalikkusega jagada," rääkis pressikonverentsil Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak. "Suhtlesime selle nädala jooksul väga palju, tegime endale pildi detailideni selgeks, milline olukord on koondises. Laupäeval pidasime koosoleku jalgpalliliidu juhatuses koondise eest vastutava Tarmo Lehistega, meiega kohtusid kõik koondise treenerid. Rääkides erinevate EJL-i juhatuse liikmetega, pidime tegema ka juhatuse koosoleku, mille planeerisime tänasele õhtule. Sisuliselt saime aru, et meie ei saa jalgpalliliidu juhatuse poole pealt otsustada seda, kas treenerid saavad jätkata. Saaksime otsustada seda, et nad ei jätka."

"Pärast eilset kohtumist tehnilise direktori Janno Kivisillaga esitasime treeneritele palve, et nad kohtuksid täna omavahel ja jõuaksid veendumusele, kas nad usuvad ja tunnevad, et on võimalik vanker tee peale tagasi tuua. Täna orienteeruvalt kell 18.15 sain kõne peatreenerilt Martin Reimilt, kellega rääkisime umbes kolmveerand tundi ja kes ütles, et nad arutasid neid asju poolteist tundi ja jõudsid järeldusele, et selles olukorras on parem tagasi astuda. Neil ei olnud piisavalt seda veendumust ja usku, et seda olukorda oleks võimalik positiivsel moel muuta," tõdes Pohlak.

"Kummaline on see, et kolm aastat tagasi, kui lahkus Magnus Pehrsson, oli tema sellel hetkel kõige kõrgema võiduprotsendiga peatreener taastatud Eesti koondise ajaloos. Nüüd lahkub Matin Reim, kes on sellel hetkel kõige kõrgema võiduprotsendiga peatreener taastatud Eesti koondise ajaloos. Ühelt poolt kirjeldab see seda, et oleme õigel teel, teiselt poolt seda, kui kõrged on ootused. Kui mäletate, millised olid tol perioodil treeneri lahkumise ümber jõujooned, probleemid - tol korral, kui olime enne tagasitulekut Bosniast treeneritega kohtunud ja võtnud vastu mingid otsused, et saada aru, kas saada meeskond ühtsena Magnuse selja taha - siis ka praegu on mõneti analoogne, aga ka vastupidine olukord. Tegelikult on ka väga selge kaassüü või kaasroll mängijatel, et see mäng selliselt läks."

"Jalgpalliliidu juhatus arutas tänasel erakorralisel koosolekul ka järgmisi samme - meil on idee edasiminekuks olemas ja juhatus andis volitused kahe kandidaadiga läbirääkimiste alustamiseks," lisas EJL-i president. "Üks neist on eestlane ja teine välismaalane."

"Meie tänaseni töötanud treenerite tiim oli väga ratsioonaalne, professionaalselt pühendunud ja jalgpallipõhine," jätkas Pohlak. "Mängijate mees-mehel juhtimine oli võib-olla see kõige nõrgem koht ja mängijate emotsionaalne ettevalmistamine mängudeks. Need on need omadused, mida uuelt treenerilt ootame. Ei juhtuks midagi, kui peatreener saaks paika juuni lõpuks. See oleks täiesti okei. Aga ma ei arva, et meil nii kaua läheb."

Meeste koondise järgmine kohtumine leiab aset 6. septembril, mil A. Le Coq Arenal võõrustatakse EM-valikmängus Valgevenet.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: