Reim näeb järgmise peatreenerina Tarmo Rüütlit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tarmo Rüütli
Tarmo Rüütli Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Eesti jalgpallikoondise senised treenerid Martin Reim, Andres Oper, Janno Kivisild ja Mart Poom esitasid lahkumisavalduse. Uues peatreeneri ametis näeks Reim Tarmo Rüütlit.

Kui Tarmo Rüütli soovitas peale enda ametist lahkumist peatreeneriks Reimi, siis Reimi vastus samale küsimusele oli lühike: "Tarmo Rüütli võiks olla järgmine peatreener."

Küsimusele, kas uus peatreener peaks tegelema rohkem mängijate motiveerimisega, vastas Reim: "Ma ei tea. Kui ma tagant järgi mõtlen, siis me ainult motiveerimisega tegelesimegi omaarust. Motiveerida ei saa kunagi liiga palju. Kui uus peatreener tuleb ja tegeleb ainult motiveerimisega.. seal on teisi tahke ka. Näiteks taktika ja mängijate elementaarsed oskused. Kui ta need jätab tähelepanuta, siis ma ei oleks nii naiivne, et ta ainult motiveerimise pealt hakkame suuri tegusid tegema. See saab olla kõik koos. Motiveerimine aitab, kui mängijad tulevad Inglismaa või Saksamaa kõrgliigadest ja tuleb panna väga hea pusle kokku, aga meil on tihti väljakutse see, et kuidas käik kinni panna. Siin peab tegelema väga palju ka taktika ja liikumisega. Ainult motivatsioonist ei piisa, vaja on kõike."

Reim usub, et Eesti liigadest tulnud mängijate jaoks on Saksamaa koondise vastu mängima minek liiga suureks sammuks. Näiteks mängus Põhja-Iirimaa vastu oli näha, et viimasel 20 minutil jäi puudu eelkõige füüsilisest võimekusest. "See, kes süüdistab mängijat selles, et ta ei pingutanud piisavalt, siis ma tahaks kutsuda ta siia ette ja küsida mis alustel ta julgeb seda öelda. Ma olen nõus, et see võib väljast tunduda nii et, miks te ei võidelnud, aga kui sa ei jõua situatsioonigi, siis sa ei jõuagi võidelda. Kui sa oled positsioonist kaugel või vastane liigub palliga eest ära, siis tahtmisest ei piisa," rääkis Reim. Oper nõustus: "Samm Saksamaa vastu oli tõesti natuke liiga suur."

Tarmo Rüütli oli Eesti koondise peatreener aastatel 1999–2000 ja uuesti alates 2008–2013.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: