Mart Poom: minul ei ole praegu huvi uueks peatreeneriks saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Poom
Mart Poom Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tagasi astunud Eesti jalgpallikoondise treenerite meeskonda kuulus ka Mart Poom, kes teisipäevasel pressikonverentsil andis märku, et uueks peatreeneriks ei ole tal huvi saada. Küll aga on Poomil ambitsiooni jätkata ka tulevikus Eesti jalgpallikoondises väravavahtide treenerina.

"Esiteks ei ole mul vastavat litsentsi, mis on esimene kriteerium," vastas Poom küsimusele, kas ta näeb ennast koondise järgmise peatreenerina. "Loomulikult on see kõige austusväärsem amet, aga praegusel hetkel pole mul ambitsiooni. Tunnen, et mul on anda palju rohkem väravavahtide treenerina. See on amet, mida olen lapsest saati pidanud. Mul on kirg selle ameti vastu kõige suurem. Kui on vaja, siis ma olen alati nõus abistama noortekoondises. Praeguses minu elu etapis või karjääris ma ütlen ei, aga ma ei välista seda kunagi tulevikus pidada."

Poom ei välistanud, et töötab jalgpallikoondise juures ka uues treenerite tiimis. "Kõige tähtsam on see, et kui tuleb uus pealik, siis tal on vabad käed moodustada ise oma meeskond," ütles Poom. "Kandidaatidele on kõige tähtsam, et saab olla oma valikutes vaba. Väga tähtis on, et peatreener usaldab oma abilisi, oleks hea sisekeemia ja sarnased põhimõtted. Kui uus peatreener näeb mind oma treenerite tiimis, siis minule on see auasi olla Eesti koondist esindamas. Aga ei juhtu midagi, kui ta valib kellegi teise. Kas mul on ambitsioon ja eesmärk olla uuesti treenerite tiimis? Loomulikult. See on kõige kõrgem positsioon."

Uues treenerite tiimis näeks ennast ka Andres Oper, kui talle võimalust pakutakse. "Muidugi on mul samuti olla ambitsioon treener ja Eesti koondises, aga see on uue peatreeneri teha ja otsustada, keda ta tahab oma meeskonda," lisas Oper.

Lisaks tõdes Poom, et põlvkondade vahetus ongi valuline aeg, ent noored peavad olema julged, suutma võtta vastutust ja tahtma kõvasti. "Noored ei tohiks uskuda kibestunud, enesekeskseid ajakirjanikke nagu näiteks Priit Pulleritsu, kelle võib-olla suurim saavutus on see, et ta on sõitnud Tartu maratoni, aga seal ta saab ka pidevalt jalgpalluri käest nimega Piiroja peksa," viitas Poom ajakirjaniku arvamusartiklile. "Ta ütleb, et Eesti jalgpallil pole lootust, aga lootust on alati."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: