Karel Voolaid: nüüd on see hetk käes ja tuleb hakata tegema suuri tegusid

Eesti meeste koondise peatreeneri kohusetäitjaks käimasoleva Euroopa meistrivõistluste valiksarja lõpuni nimetati senine U-23 ja U-21 koondise peatreener Karel Voolaid.

"Peatreeneri tööga kaasneb meeletu hulk väljakutseid. See on sportlik ja auväärne positsioon, mille nimel peaks ja võiks kõik treenerid Eestis töötada ja see ajastus on minu jaoks selgelt õige," rääkis Voolaid pressikonverentsil. "Pean ennast piisavalt vanaks treenerina, kuid piisavalt nooreks inimesena, et minusse on seda tarkust kogunenud aastatega ja tekkinud visioon, kuidas seda tööd teha."

"Kui Aivar tegi mulle ettepaneku, siis oli aega mõelda ja ma ei olnud kohe kindel, mis pakkumine tuleb. Aivar võib ka kinnitada, et ta tegi seda väga peenelt. See hetk, kui neljapäeval maha istusime, siis oli asi lõplikult selge. Sellest hetkest olen väga palu aega mõelnud sellel teemal ja tegutsenud. Minus on järjest rohkem kasvanud see tunne ja usk, et ma saan selle asjaga hakkama," jätkas Voolaid.

"Hakkama saamine tähendab seda, et eesmärgid on seatud kõrged. Kindlasti tahame vältida viimast kohta alagrupis, mis eeldab väga tugevat mängu ja valmisolekut. Ma olen võimeline võistkonna sinna viima," kinnitas Voolaid. "Lühidalt öeldes on peamiseks sooviks see, et Eesti koondis pakuks kogu Eesti jalgpallisõpradele midagi sellist, mis tekitab väga hea tunde. Kõige pealt peab mängijates olema veendumus enda sees. Pean selle viima mängijateni mitte ainult sportlikus plaanis, vaid ka mõtlemises ja selle ellu viimise näol ma kõvasti vaeva nägema hakkan."

"Ma tunnen, et mu tugevad küljed on hea suhtlemine, avatud suhtlemine ja olen mängijatega otsekohene. Ma tean, et mängijate emotsioonid on väga palju seotud sellega, mis toimub kogu protsessi käigus. Nii treeningprotsessis kui ka mänguväljakul. Sellest lähtuvalt tekivad käitumis- ja mõtlemismaneerid. Ei saa olla prioriteet number üks, et ainult suhtlemine tuleb klappima saada. Palju tööd tuleb panna ka sellele, mis väljakul toimub. Pingutada ja õigeid otsuseid vastu võtta, kuna see mõjutab mängijate otsuseid ja mõtlemist. Kahtlemata on vaja tegeleda mõlema poolega," rääkis Voolaid, kellele pakkumine väga suure üllatusena ei tulnudki. "Nüüd on see hetk käes ja tuleb hakata tegema suuri tegusid."

Meeste koondise treenerite tiimi kuulub ka väravavahtide treener Mart Poom. Teisi nimesid veel ei avalikustatud.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: