Itaalia väravavaht tegi hiilgava mängu, aga Läti võttis oma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557813420000 | amCalendar}}
Läti jäähokikoondis
Läti jäähokikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Slovakkias jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas Läti kolmandas voorus Itaalia 3:0 ja tõusis B-grupis neljandale kohale.

Avakolmandikul Läti sihile ei jõudnudki ja kaitsja põrkest sahistasid lõpuminutitel võrku hoopis itaallased, kuid tsoonivea tõttu jäi nende värav lugemata. Läti surve kandis vilja teisel perioodil, kui esmalt viskas värava Roberts Bukarts ja seejärel Rihards Marenis. Mängu viimasel minutil saatis Teodors Blugers litri tühja võrku.

Itaalia väravasuul seisnud Andreas Bernard tõrjus koguni 62 lätlaste pealeviset, Itaalia jõudis viskeni 15 korral. Läti sai ühe kaotuse kõrvale teise võidu ning tõusis sellega B-grupis Rootsist mööda neljandale kohale, kolmanda kaotuse saanud Itaalia jätkab ainsa meeskonnana, kes pole MM-il veel väravaarvet avanud.

Teises samal ajal toimunud mängus alistas Taani Suurbritannia 9:0.

Enne mängu:

Läti alustas MM-i 5:2 võiduga Austria üle, aga pidi siis tunnistama Šveitsi 3:1 paremust. Itaalia on alustanud kahe suure kaotusega – avamängus jäädi 0:9 alla Šveitsile ja seejärel 0:8 Rootsile. Itaalia on sel MM-il ainus riik, kes pole veel ühtegi väravat visanud.

B-alagrupis on Läti praegu kolme punktiga viies ja Itaalia 0 punktiga seitsmes ehk eelviimane, viimasel kohal on kolm suurt kaotust saanud Norra.