Eesti pidi tunnistama tugeva Sloveenia kindlat paremust ({{commentsTotal}})

{{1540713480000 | amCalendar}}

Eesti käsipallikoondis sai EM-valiksarja teises ringis teise järjestikuse kaotuse, kui kodus jäädi alla Sloveenia meeskonnale 20:31.

Kalevi spordihallis peetud kohtumine algas tasavägiselt ning kuigi Eesti ei suutnud esimesel poolajal kordagi eduseisu haarata, siis kaotusseis püsis suure osa mängu esimesest pooltunnist minimaalne. Suurem vahe tekkis sisse poolaja lõpupoole, kui mullusel MM-il kolmanda koha saanud Sloveenia viskas kolm väravat järjest, suurendades edumaa viiele. Vaheajal läksid sloveenid 16:11 eduseisus.

Kuigi Eesti alustas teist poolaega kahe kiire väravaga, siis erinevalt avapoolaja algusele ei suudetud Sloveenia rünnakuid piisavalt hästi peatada. Poolaja edenedes kärises vahe esmalt seitsmele ning mängu lõpuks juba 11 väravale ning Eestil tuli lõppkokkuvõttes vastu võtta kindel 20:31 kaotus.

Kahe mängu järel on Eesti oma alagrupis viimane. Liider Sloveenia on kogunud neli punkti, Hollandil ja Lätil on kummalgi kaks punkti. Finaalturniirile pääseb grupi kaks paremat ning lisaks neli paremat kolmandal astmel lõpetanut.

Järgmised EM-valikmängud peab Eesti käsipallikoondis 2019. aasta aprillis, kui ees ootab kaks kohtumist Lätiga.

Toimetaja: ERR Sport