ROK-i president: vägivaldse sisuga e-sport olümpiale ei saa

E-spordi tänavused maailmameistrivõistlused peeti märtsi alguses Poolas.
E-spordi tänavused maailmameistrivõistlused peeti märtsi alguses Poolas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach teatas, et vägivaldse või diskrimineeriva sisuga e-sporti ei saa lubada olümpiamängude kavva.

E-sport on arvutimängudes üksteise vastu mängimine, üle maailma on e-spordil hinnanguliselt 250 miljonit harrastajat, kirjutab Reuters.

Mullu novembris otsustas ROK e-sporti tunnustada sportliku tegevusena. 2022. aasta Aasia mängudel on e-sport üks medalialadest.

Bach ütles Indias New Delhis ajakirjanikega rääkides, et mõistab e-spordi üha kasvavat populaarsust, kuid tunnistas, et teda teeb murelikuks, et mängud on tihti vägivaldse sisuga. "Ka e-sport on füüsiline tegevus, aga selleks, et saada ROK-i ja olümpialiikumise tunnustus, on enamat vaja. Füüsiline aktiivsus peab olema kooskõlas olümpialiikumise väärtustega," sõnas Bach. "Ja siin tuleb tõmmata väga selge joon, mille alla jäävad mängud, kus tapetakse või esineb muud vägivaldset või diskrimineerivat sisu. Need lähevad meie väärtuste ja põhimõtetega vastuollu, need ei saa kunagi olümpiale."

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach Autor: AFP/Scanpix

ROK soovib olümpialiikumisse kaasata ka nooremaid inimesi, seetõttu on järjepanu uusi alasid olümpiamängude kavva võetud. 2020. aasta Tokyo suveolümpial on viis uut olümpiaspordiala: pesapall/softball, rulasõit, sportronimine, karate ja surfamine.

"Olümpiamängud on alati olnud avatud uutele spordialadele, unustamata meie juuri. Aga traditsioon üksinda pole väärtus. Kui keskendume traditsioonidele ja ei ole avatud aladele, mida harrastavad nooremad põlvkonnad, kaotame kiiresti tähtsuse," mõtiskles Bach. "Seetõttu peame olema avatud. Mul on hea meel, et Tokyos on mõningad neist spordialadest kavas. Lisasime need just seetõttu, et Tokyo olümpia oleks noorem, urbanistlikum ehk et näeme rohkem võistlusi kesklinnas, kus on enamik inimesi. Sport ei jää ainult staadionitele, vaid läheb sinna, kus on inimesed."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: