Eesti meistrid trepijooksus on Kukk ja Tiits ({{commentsTotal}})

Pildil naiste klassi medalivõitjad
Pildil naiste klassi medalivõitjad Autor/allikas: Erkki Viljarand

Tallinna teletornis peetud Eesti meistrivõistlused ja trepijooksu karikasarja kuuenda etapi võitis Kaisa Kukk ja Rauno Tiits.

Esimest korda peetud Eesti meistrivõistlustel jooksis Kukk Teletorni tippu ajaga 5.46. Teise koha sai Ilona Gradus (+0.53) ja kolmanda Liina Volmerson (+1.17).

Meeste klassis näitas kiireimat aega Tiits, kellel kulus treppidel jooksmiseks aega 4.35. See on ka uueks Eesti rekordiks. Teise koha sai Arkadiusz Karbowy (+0.11) ja kolmanda Rimo Timm (+0.29).

Senine Tallinna teletorni trepijooksu rekord 4:10 on jooksnud 2014. aastal valitsev maailmameister ja edetabeli liider poolakas Piotr Łobodziński.

Juba seitsmendat aastat järjest toimunud teletorni trepijooksul võtsid osa võistlejad viiest riigist. 136 jooksjal tuli tõusta merepinnast 170 meetri kõrgusele, mille jooksul läbiti 65 korrust ehk 870 trepiastet.