Rauno Tiits avas trepijooksu hooaja Soomes kolmanda kohaga ({{commentsTotal}})

Trepijooks
Trepijooks Autor/allikas: Ants Liigus/Scanpix

Rauno Tiits võistles eile Soomes Tamperes Sokos Hotellis Moromaratoni trepijooksul, kus sai kolmanda koha. Tegemist on Soome ainsa trepijooksuga, millest võttis osa üle 140 võistleja.

Trepijooksu võitis Timo Silander ajaga 1.41. Teiseks tuli samuti soomlane Konsta Vanhanen 1.44-ga. Rauno Tiits pidi seekord leppima kolmanda kohaga ajaga 1.47. Tema isiklik rekord on mullu joostud 1.43.

"Eks ma ise lootsin rohkem, aga viimase kahe nädalaga oli palju jama, haigus ka. Päris tihe rebimine. Sain ikkagi kolmanda koha, järgmine kaotas vaid sekundiga. Tegemist on keerdtrepiga, mujal sellist ei ole, käsipuu asub välisküljel," ütles Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Distants läbitakse kiiremini kui tavatrepil, kokku on Tamperes 440 trepiastet, mida võib võrrelda Tallinna olümpia hotelliga.

"Trepijooksu mõttes tõsine sprint. Hooaeg on avatud. Igal kuul on mul plaanis teha üks välisvõistlus," sõnas Tiits. Järgmisena võtab ta ette oktoobri algul minna võistlusele Saksamaal. Kuigi Tamperes avanes võistlejatel ööbida sealsamas hotellis poole hinnaga, rohkem eestlasi trepijooksul ei osalenud. Oma osa mängib siin ka samale nädalavahetusele jääv Tallinna Maraton.

Rauno Tiits on varem Tamperes võistelnud kahel korral. 2016. aastal sai ta kolmanda koha, eelmisel aastal teise koha.