Teletorni trepijooksul selguvad Eesti ja maailma kiireimad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Teletorn
Tallinna Teletorn Autor/allikas: Tallinna Teletorn

Traditsiooniline teletorni trepijooks, mida korraldatakse 1. aprillil teletorni taasavamise puhul juba seitsmendat aastat, toob Tallinnasse tugevaid trepijooksjaid üle maailma.  

Teletorni trepijooks on rahvusvaheliste võistluste kalendris kahes erinevas sarjas: alates 2014. aastast Premium Race võistlusena maailma trepijooksude karikasarjas ning Maailma Suurtornide Föderatsiooni WFGT (World Federation of Grat Towers) Towerrunning Challenge nimistus. 

Rahvusvaheline mõõde toob kaasa selle, et 30 kiiremat meest ja naist teenivad Tallinnast maailma karikasarja punkte ning võistlus on arvel ka Eesti meistrivõistlusena ja see toob Tallinnasse ka tänavu tugevaid trepijooksjad üle maailma. Jookstakse täispikkusega etapp – 170 tõusumeetrit läbi 65 korruse ehk 870 trepiastet, eesmärgiga selgitada välja maailma ja Eesti kõige kiiremad Tallinna teletorni treppidel.

Maailma edatabeli esikahekümnest on osalemisest teatanud kaks jooksjat. Hetkel on jooksjaid registreerunud neljast riigist. Esikoha peamisteks pretendentideks on poolakas Arkadiuz Karbowy (edetabeli 15.) ja eestlane Rauno Tiits (edetabeli 17.).

Senine Tallinna teletorni trepijooksu rekord 4.10 on 2014. aastal joostud poolaka Piotr Łobodziński poolt (valitsev maailmameister ja edetabeli liider). Eesti rekord 4.46 on joostud 2016. aastal Rauno Tiitsi poolt.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: