Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Dopinguküttide huviorbiiti kerkinud Ilves: tuleb hoolikas olla

Foto: ERR

Kahevõistleja Kristjan Ilves sai PyeongChangi olümpiamängudel normaalmäel 16. ning suure mäe võistlusel 28. koha. Ilvese enda sõnul on ta senise hooajaga jäänud rahule.

"Ma ei ütleks kindlasti, et olümpiamängud oleks minu jaoks ebaõnnestunud - mingi tulemus sai tehtud, enda keskmine tase välja sõidetud," rääkis Ilves intervjuus ERR-ile. "Tuleb sellega leppida. Seekord läks sedapsi, aga õnneks on veel palju võistlusi ees ja võib-olla andis see veel lisamotivatsiooni märts tugevalt teha ja ennast tõestada."

"See aasta on sähvatusi isegi rohkem olnud, viimased võistlused enne olümpiamänge mahtusin stabiilselt 15 sekka," jätkas Ilves. "Tegelikult oli juba enne olümpiat häid tulemusi all ja saab öelda, et hooaeg on hästi läinud. Ise maksimalistina ei rahuldu kunagi, kui ei ole mõlemal alal saanud endast kõik anda, pigem jääb alati kripeldama soorituse pool."

Kas võib nii öelda, et normaalmäe võistlusel läksid peale mõnusa tundega, vabalt ja suure mäe võistlus oli siiski juba pingelisem, ootusega, et peaks tulemust näitama? "Natuke oli pingeid rohkem, aga meeletult mitte," tõdes Ilves. "Võib-olla ei suutnud ma seda niipalju nautida kui oleks tahtnud. Meil on selles mõttes raske ala, et nüansse on meeletult - kui kõik klapib, siis oledki eespool, kui läheb kõik valesti, on tulemus nii, nagu oli eile. Eks ta raske ole, aga see selle ala võlu ongi."

Oli siin protseduurides midagi uut, mida MK-etappidel pole olnud? "Tegelikult mitte. Hüppemäel kontrollitakse varustust samamoodi, dopingukontrollid on MK-etappidel üsna tavalised. Võistluste vahepeal tullakse lihtsalt hotellituppa - see on kõik tavaline. Jaanuarikuus testiti mind 4-5 korda, kui juba tulemused paremaks lähevad, on ka huvi rohkem. Tuleb kogu aeg valmis olla ja ADAMS-programmil kogu aeg silma peal hoida, et kuskil vales kohas ei oleks. Tuleb hoolikas olla."

Kui suur on su kohustuste koorem seoses sellega, et olid Eesti OM-koondise esinumbriks ja oled ka saavutanud koondise senise parima koha? Kas pärast hooaja lõppu on vaja terve rivi firmasid läbi käia ja igal pool esineda? "Pärast olümpiat on mul paar kohtumist, sellega tuleb harjuda. Mul ei ole otseselt selle vastu midagi, kõik on okei, kuniks see mu ettevalmistust segama ei hakka," arvas Ilves.

Homsel meeskonnavõistlusel on suureks favoriidiks Saksamaa. Kuna võiks Eesti meeskond tervikuna suurvõistlusel peale minna? "Ma loodan, et neid noori ikka tuleb. Mu vend [Andreas Ilves] on praegu hakkaja, kes võib mõne aasta pärast MK-sarja lülituda. Praegu on meil veel Karl-August Tiirmaa ja vennad Pihod, eks ole näha, mis ja kuidas nad otsustavad. Mulle on teinud heameelt see, et suusaliidus on etteotsa roninud noored - mu vanad klassivennad ja minu toakaaslane Audenteses - ja lükanud käima noorte karikasarja. Indu täis poisid. Ma loodan, et oma tulemustega aitan kaasa sellele, et neid noori tuleks järjest rohkem."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: