Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristjan Ilves 28. kohast: seda on raske alla neelata, ootused olid suured

Foto: ERR

Kahevõistleja Kristjan Ilves pidi PyeongChangi olümpial suure mäe võistlusel leppima 28. kohaga.

"Raske on midagi öelda. Saan endale tuhka pähe raputada, aga teistpidi oli ka väga palju asju, mis kuidagi ei tahtnud mul seda tulemust lasta teha. Meeletult keeruline päev igatpidi. Mis ma ikka oskan öelda, las ta olla ja läheb edasi," ütles Ilves pärast võistlust. "Tean, et mu hetkeseis ei ole nii kehv ja see ei peegelda mu hetkeolukorda. Kahju muidugi, endal olid ootused suured."

"Alates mäest ja lõpetades suusarajal, kõik mängisid minu vastu. Aga ma ei taha hakata kedagi süüdistama või millegi nahka ajama. Ei olnud ise piisavalt mees järelikult, kõik ümbritsev ka ei soosinud," jätkas Ilves. "Alati saab ise veel paremini teha, mõned meetrid võib-olla jäid enda taha ka. Aga arvestades, mismoodi see võistlus läbi viidi või mis oludes mehi sealt alla lasti, pole midagi öelda."

Hüppevooru järel 16. kohal olnud Ilvese sõnul olid hüppemäel ebavõrdsed tingimused, tuues näiteks treeningutel kaugele hüpanud norralased, kes võistlushüppel ebaõnnestusid. "Isa võttis ka peast kinni, et kuidas niimoodi on võimalik. Siin mõned mehed, kes muidu hüppasid vaevalt 100, panid 120 peale, see näitab seda võistluse läbiviimist," nentis Ilves.

Suusarajale startis Ilves 1.40 liidrist hiljem. "Olen alati selline, et alustan kas või viimaselt kohalt, aga lähen ikka endast maksimumi andma. Üritasin igal tõusul, nii palju kui tuli välja, nii palju andsin. Kordagi ei loobunud, aga suusad polnud ka… las ta jääda, teeme nii, et ma olen ise kehv, ei hakka kedagi süüdistama," sõnas Ilves. "Suusasõitu tuleb kindlasti järele aidata. See, mis täna toimus, kindlasti ei peegelda seda, milleks ma võimeline olen."

Ilvese saagiks olümpialt jäävad seega 28. koht ja normaalmäe 16. koht. "Kui see võistlus vahelt ära jätta, siis esimene võistluspäev ei olnudki nii paha, 16. koht on täiesti okei sooritus. Endal on seda tänast raskem alla neelata, kuna ootused olid ikka suuremad. Nii ta kahjuks läks," tõdes Ilves. "Aga hooeg on veel ees, ei saa pead norgu lasta."

Intervjuu Ilvese tiimiga:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: