Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andrus Ilves: see oli selge põrumine

Foto: ERR

Kahevõistleja Kristjan Ilvese isa ja treener Andrus Ilves tõdes pärast poja 28. kohta suure mäe võistlusel, et tulemus valmistas pettumuse.

"Midagi rõõmustavat rääkida ei ole," nentis Andrus Ilves. "Mäel ei olnudki midagi väga hullu, Karl-August Tiirmaa tegi oma parima hüppe, Kristjan tegi sellise keskpärase. Ikkagi lootsime kuue sisse, selleks oleks ta täiesti võimeline olema."

"Hämmastas see, kui kergekäeliselt lasid kohtunikud võistlusel omasoodu minna, ei jäädud ootama, et oleks kõigil mingid võrdsed olud. Lihtsalt läks, nagu läks," jätkas Ilves. "Oli teisigi ebaõnnestujaid, aga oli ka õnnestujaid. Kahjuks käib see meie ala juurde, seda vahel juhtub. Aga murdmaa oli katastroof – kõik, mis läks, läks halvasti, tõsisem analüüs tuleb hiljem ja eks siis vaatame. Praegu tahame selle võistluse ära unustada ja Lahtis teha selle kuhjaga tasa hea tulemuse näol." Küsimusele, kas katastroofi tingis hooldetöö, vastas Ilves napisõnaliselt: "Ei kommenteeri."

Tiirmaa sai võistlustelt 43. ja 45. koha, Ilves oli normaalmäel 16. "Normaalmäe 16. koht mingil määral näitabki tema hetketaset, ta on maailmareitingus ka 16. vist. Ta mängis koha välja, ei ületanud ennast ega hävinud. Aga siin oli selge põrumine," tõdes Andrus Ilves. "Õnneks ei ole see viimane võistlus, kahju ainult, et selline võistlus olümpia viimasel päeval juhtus. Unustame kiirelt selle ja läheme edasi."

"Ta ei ole väga pikalt norutaja, tuleb ära unustada, hooaeg ju jätkub," lisas Ilves. "Terve märtsikuu on veel võistlusi täis, üritame seal veel parimad tulemused teha."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: