Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kersti Kaljulaid: vahva oli vaadata, kuidas soomlastel läks tuju heaks

Foto: ERR

Eesti president Kersti Kaljulaid külastas eile PyeongChangi olümpiamängude avatseremooniat ja täna alustuseks naiste suusavahetusega murdmaadistantsi.

"Mulle meeldis see, et sportlastele oli antud aega!" kommenteeris ta avatseremooniat. "Kuna korraldajad iga maa välja tulles värvisid ka tribüüni lipuvärvidesse, siis paratamatult võttis see aega ja andis sportlastele võimaluse kõndida, rõõmustada ja saada tähelepanu."

"Kuna delegatsioone on vähem kui suveolümpiamängudel, siis mulle tundus, et rohkem oli mõeldud sellel tseremoonial sportlase peale ja võib-olla väga suurt pompöösset pidu ei olnud üritatudki korraldada. Minule meeldis, väga sümpaatne oli."

"Ma olin juba aru saanud ja arvasin, et tule süütavad need hokineiud ja selgus, et siiski mitte. See au jäi Korea iluuisutajale Kimile. Tuli kohe meelde, kuidas ta jää peal liigub ja ta liikuski seal üleval ka. Tegi mõned piruetid. See oli tõepoolest ilus!"

Lisaks õnnestus presidendil ka teiste riigijuhtidega mõtteid vahetada. "Vahva on ka sellises vabamas õhkkonnas mõnikord kokku saada ja asju arutada. Tegelikult ka töiseid küsimusi. See oli mõnevõrra üllatav, et paljudel olid jutupunktid kaasas. Minul endal ka."

"Katsusime kaasa elada ka lätlastele-leedulastele ja kanadalastele-poolakatele-tšehhidele, kelle riigijuhid olid ka läheduses. Šveitslased samamoodi," jätkas Kaljulaid. "Meil oli seal väga tore seltskond. See oli ka omaette väärtus, ma ei käinud vaatamas, kus saaks veel kellegiga ühele pildile. See pole ometigi oluline."

Täna külastas Kaljulaid kõigepealt murdmaasuusatamise võistlust, kus 56. koha sai Tatjana Mannima. "Aga tuju oli tal pärast lõpetamist ikkagi hea. Nii et kõik läks ju korda! Me ju ei oodanudki, et see võistlus kujuneks talle väga kergeks. Nagu ta ka ütles - kohe stardist minema ja mäest üles. Oleks tahtnud natuke rahulikumat algust."

"Tegelikult televiisorist vaadates tundub kõik hästi suur ja siin kohapeal on võrdlemisi kodune ja käepärast. Vahva oli vaadata publiku seas, kuidas soomlastel läks äkki tuju heaks. Võib-olla norralastel natuke halvemaks. Võib-olla seda oligi kõige põnevam vaadata, mida televiisorist niisama ei näe."

Mõnedel võistlustel käib Eesti president olümpia jooksul veel. "Täna peaks veel õnnestuma näha esimest laskesuusadistantsi, õhtul suusahüpped - meie mees on lõppvõistlusel - ja ehk homme ka veel midagi jõuab. Loodan, et natuke saab iluuisutamist ja siis korraks kiiruisutamise ovaalile."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: