Balti spordijuhid: agressorriikide sportlastel pole spordiliikumises kohta

Läti Olümpiakomitee president Janis Buks, Leedu Olümpiakomitee president Daina Gudzineviciute ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa
Läti Olümpiakomitee president Janis Buks, Leedu Olümpiakomitee president Daina Gudzineviciute ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: LTeam

Kolmapäeval Vilniuses kohtunud Eesti, Läti ja Leedu olümpiakomiteede presidendid teatasid ühisavalduses, et mõistavad jätkuvalt hukka Venemaa sõjalise agressiooni, terrorismi ning halastamatult jõhkra vägivalla Ukraina territooriumil.

ERR avaldab Balti riikide olümpiakomiteede presidentide Urmas Sõõrumaa, Janis Buksi ja Daina Gudzineviciute avalduse täismahus:

Meie, kolme Balti riigi olümpiakomiteede presidendid, oleme jätkuvalt seisukohal, et seni kuni kestab brutaalne sõda Venemaa ja tema liitlase Valgevene poolt iseseisva Ukraina riigi ja tema rahva vastu, ei ole Venemaa ja Valgevene sportlastel ning spordiga seotud isikutel kohta rahvusvahelises spordiliikumises.

Olümpiasporti juhivad tugevad väärtused: tipptase, austus ja sõprus. Konkreetsel juhul ei ole aga spordi juhtorganite pakutud lahendused kõigile sportlastele vastuvõetavad, sest nad on vastamisi eetilise dilemmaga, kas võistelda agressorriikide sportlastega või mitte.

Tunnustame Rahvusvahelise Olümpiakomitee soovitust mitte lubada osaleda rahvusvahelises spordielus Venemaa ja Valgevene võistkondadel ning sportlastel, kes on sõjaväe ja julgeoleku struktuuridega seotud.

Balti riikide olümpiakomiteede presidendid loodavad, et olümpialiikumine jääb kindlaks oma põhiväärtustele ning annab selge signaali, et seni kuni jätkub Venemaa poolt Ukrainas tsiviilelanike ründamine ja taristu hävitamine, ei ole Venemaa ja Valgevene spordirahval olümpia- ja spordiliikumises mitte mingit kohta.

Eesti Olümpiakomitee, Urmas Sõõrumaa
Läti Olümpiakomitee, Janis Buks
Leedu Olümpiakomitee, Daina Gudzineviciute

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: