Koondise fänniühendus mõistis Vassiljevi, Zenjovi ja Operi käitumise hukka

Konstantin Vassiljev
Konstantin Vassiljev Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti jalgpallikoondise fänne koondav mittetulundusühing Jalgpallihaigla mõistis hukka Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga koos viibinud jalgpallikoondislaste ja koondisega seotud inimeste käitumise.

Enne aastavahetust avaldas endine koondislane ja praegu jalgpalliagendina tegutsev Andrei Stepanov oma sotsiaalmeedias foto, millel istuvad Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga ühise laua taga nii Stepanov ise, praegused koondislased Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov, koondise treener Andres Oper kui varem Eestit esindanud Artur Kotenko, Sergei Pareiko, Igor Morozov, Jevgeni Novikov ja Aleksandr Dmitrijev.

"Mul ei ole väga rohkem midagi öelda, kui et pilt oli olemas," kommenteeris Vassiljev esmaspäevasel Hõbepalli üritusel Delfi Spordile. "Kohtumine oli. Normaalne õhtusöök ja jalgpallijutud. Raske on midagi muud adekvaatset vastata," lisas koondise kapten.

MTÜ Jalgpallihaigla esmaspäevane avaldus täismahus:

MTÜ Jalgpallihaigla mõistab hukka Eesti jalgpallikoondise liikmete Konstantin Vassiljevi ja Sergei Zenjovi ning treeneri Andres Operi kohtumise Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga. Sellist käitumist ei saa mitte kuidagi aktsepteerida.

Tänases geopoliitilises olukorras on igasugune suhtlus paariariigi jalgpalli kõrge ametiisikuga lubamatu. 

Kuigi antud kohtumine oli eraviisiline ja ei olnud ellu kutsutud nende poolt, siis Eesti kodanike ja koondise esindajatena on neil moraalne kohustus seista samade väärtuste eest, mille eest seisab nii Eesti riik kui ka enamus Euroopast. Suhted Venemaa kõrgete jalgpalli ametiisikutega ei ole tänasel päeval aktsepteeritavad.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: