Ratsaliit avab 100. juubeliaasta piduliku auhinnagalaga

Ratsaliidu auhinnagala
Ratsaliidu auhinnagala Autor/allikas: Eesti Ratsaliit

Eeloleval laupäeval tähistab Eesti Ratsaspordi Liit 100. aastapäeva, andes pidulikult üle auhinnad ning teenetemärgid möödunud aasta parimatele sportlastele ja valdkonna edendajatele.

Täna 100 aastat tagasi asutati Eesti Ratsaspordi Liidu eelkäija, Hobuseasjanduse ja Arendamise Armastajate Ühing. Ehkki ratsaspordi harrastajateks olid toona eeskätt kaitsevägi, kaitseliit ja politsei, tegutses nende kõrval Tallinnas ka üksikuid ratsaklubisid, mis olid koondunud Gonsiori tänaval asunud maneeži ümber. Gonsiori maneež, mõõtmetega 20x30m, jäi aga pealinlastele peagi väikseks, mispärast otsustas Tallinna Ratsasõidu Edendamise Selts tellida arhitekt Eugen Habermannilt uue maneeži. 1939. aasta sügisel valmiski Tondi maneež, mis oli riigi moodsaim, varustatud pealtvaatajate tribüüni, riietusruumide ja kõige muu vajalikuga.

Ratsaliidu sünnipäeva-aasta avab pidulik gala, mis peetakse eeloleval laupäeval Tallinnas Kultuurikatlas. Külalisi saabub üle 300 ning sündmuse käigus tunnustatakse nii eelmise aasta parimaid kui ka aastakümnete jooksul ratsaspordi arengusse panustanud inimesi.

Lisaks toimub ratsaliidu juubeliaasta jooksul veel mitmeid sündmusi, mis tutvustavad ratsasporti kõigile huvilistele ning annavad võimaluse ka praegustele ratsutajatele aimu saada eelneva saja aasta jooksul toimunust. Samuti valmivad käesoleval aastal Eesti ratsasporti käsitlev mahukas raamat ja dokumentaalfilm, mille esilinastust on oodata eeloleval sügisel. Filmi autoriks on Steiv Silm.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: