Barcelona sai Euroliigas esimese kaotuse

Tel Avivi Maccabi - FC Barcelona
Tel Avivi Maccabi - FC Barcelona Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Korvpalli Euroliigas kaotas sel hooajal esimest korda Barcelona, kes jäi võõrsil alla Tel Avivi Maccabile 68:85 (18:31, 18:25, 18:9, 14:20).

Tel Avivi klubi tegi väga tugeva esimese poolaja, visates juba esimese kümne minutiga üle 30 punkti. Teisel veerandil kasvatati edu juba paarikümnele silmale, parimal juhul juhiti 54:32.

Kolmandal perioodil õnnestus Barcelonal viimaks vastast pisut pidurdada ja jätta Iisraeli klubi sel veerandil vaid üheksa silma peale. Neljandal veerandil aga mängu käiku pööret tuua ei suudetud.

James Nunnally viskas võitjate kasuks 17 ja Scottie Wilbekin 16 punkti. Üleplatsimeheks osutus Barcelona mängija Cory Higgins, kes korjas 20 silma. Nikola Mirotic toetas teda 16 punktiga.

Barcelona püsis viimasena kaotuseta, aga allajäämine Tel Avivis tähendab, et nad jätkavad kuue võidu ja ühe kaotusega. Täpselt sama bilanss on Milano Olimpial, kes oli neljapäeval kodus parem Belgradi Crvena Zvezdast 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12).

Ülejäänud kohtumistes oli Pireuse Olympiakos kodus parem Istanbuli Fenerbahcest 67:65 (19:14, 26:20, 10:19, 12:12) ja Müncheni Bayern võõrsil Berliini Albast 82:69 (19:18, 18:18, 20:19, 25:14).

Sarnaselt kahe esimesega võib kuue võidu ja ühe kaotuse peale tõusta ka Madridi Real, kui saab reedel võõrsil jagu Kaasani Uniksist.

Ainsana jätkab võiduta kõik kohtumist kaotanud Kaunase Žalgiris. Reedel mängitakse võõrsil Istanbuli Anadolu Efesega, kel on hooaja algus samuti ebaõnnestunud - kuuest mängust on kirjas vaid üks võit.