Žalgirise hooaeg algas kaotusega

Janis Strelnieks (Žalgiris) - Elie Okobo (ASVEL)
Janis Strelnieks (Žalgiris) - Elie Okobo (ASVEL) Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Leedu korvpalliklubi Kaunase Žalgiris kaotas Euroliiga uue hooaja esimese vooru kohtumises võõrsil Villeurbanne'i ASVEL-ile 76:88 (16:19, 20:25, 19:19, 21:25).

Žalgiris oli tagaajaja osas pea terve mängu, kuigi kolmandi veerandi keskel jõuti korraks ka viigini 50:50. Prantslased vastasid sellele aga 13:1 spurdiga.

Viimasel veerandil suurendas Villeurbanne vahe paarikümnele silmale (76:56) ja kuigi korraks suutis Žalgiris selle vähendada üheksale (80:71), siis lähemale enam ei jõutud.

Võitjate parim oli 23 punktiga Elie Okobo, kes viskas sisse kõik kuus kahepunktiviset ja kolm kaugviset. Vabaviskeid tabas ta 2/3. Žalgirise ridasid vedas 21 silma kogunud Janis Strelnieks.

Villeurbanne jäi leedulaste peale lauavõitluses - 35:26. Seejuures esimese kolme veerandi jooksul oli üleolek veel märkimisväärsem - 29:18.

Tulemused reedel: Barcelona - Berliini Alba 96:64, Villeurbanne'i ASVEL - Kaunase Žalgiris 88:76, Pireuse Olympiakos - Baskonia 75:50, Istanbuli Fenerbahce - Belgradi Crvena Zvezda 61:57, Kaasani Uniks - Peterburi Zeniit 69:70.