Žalgiris kaotas Euroliigas ka teise mängu

Kaunase Žalgiris - Peterburi Zenit
Kaunase Žalgiris - Peterburi Zenit Autor/allikas: SCANPIX/Teodoras Biliunas/Fotobankas

Leedu suurklubi Kaunase Žalgiris on uut korvpalli Euroliiga hooaega alustanud kahe kaotusega.

Kui oktoobri esimesel päeval jäi Žalgiris võõrsil 76:88 alla Prantsusmaa klubile Lyon, tuli neljapäeval kodusaalis tunnistada Peterburi Zeniti 70:64 paremust.

Kolmanda veerandaja alguses jõudis Leedu esiklubi 34:42 kaotusseisust kahe minutiga 42:42 viigini ja läks neljandiku keskel ka ühe punktiga juhtima, aga otsustaval veerandajal hoidis Zenit Žalgirist seitse minutit nelja punkti peal ning tagas nõnda hooaja teise võidu.

Venemaa tiimi resultatiivseim oli 19 punkti visanud Jordan Loyd, Billy Baron toetas teda 11 silmaga. Lätlane Janis Strelnieks viskas Žalgirise kasuks 14 punkti.

Ateena Panathinaikos alistas kodusaalis 91:87 Istanbuli Fenerbahce, kõik 11 vabaviset tabanud Nemanja Nedovic tõi Kreeka tiimile 20 punkti. Tugevad esimene ja kolmas veerandaeg andsid Belgradi Crvena zvezdale 75:63 võidu Tel Avivi Maccabi üle, Nikola Kalinic viskas võitjate poolel 19 punkti.