Middleton ja Antetokounmpo viisid Milwaukee finaalseerias viigini

Khris Middleton (vasakul) ja Giannis Antetokounmpo. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliigas NBA peeti öösel vastu neljapäeva finaalseeria neljas mäng, milles Milwaukee Bucks alistas 109:103 Phoenix Sunsi, et viigistada finaalseeria kaks-kaks.

Phoenixil õnnestus avaveerandil kahel erineval korral üheksa punktiga ette minna, kuid Milwaukee suutis vahe veerandi lõpuks kolme peale lihvida. Bucks viigistas mängu kaks ja pool minutit pärast teise veerandaja algust ning tasavägise esimese poolaja lõpuks olid meeskonnad viigis.

Devin Bookeri juhitud Suns alustas teist poolaega hästi ning asusid kohe mängu juhtima, aga kolm ja pool minutit enne kolmanda veerandaja lõppu viis Pat Connaughtoni kaugvise Bucksi taas ette. Bookeri 18-punktine veerandaeg lõppes siiski Sunsi 82:76 eduseisul.

Otsustava veerandi esimesel rünnakul tabas Sunsi mängija Cam Johnson kaugviske, mis viis meeskonna üheksaga ette. Milwaukee võitles ka sellest august välja ning asusid mängu kolm minutit enne neljanda veerandi lõppu juhtima. Seejärel liikus mäng tasavägiselt, kuni Khris Middleton Milwaukee 101:99 ette viis. Bucksi superstaar Giannis Antetokounmpo blokeeris järgmisel rünnakul Deandre Aytoni pealtpaneku ja kuigi Milwaukeel ei õnnestunud kahel katsel korvi saada, kaotas Sunsi tagamängija Chris Paul kriitilisel rünnakul palli ja Bucks sai Middletoni korvist nelja punktiga ette. Middleton pani Bucksi võidule punkti nelja täpse vabaviskega ja Milwaukee viigistas 109:103 võiduga finaalseeria kaks-kaks.

Vaata pingelisi viimaseid kaht minutit siit, Antetokounmpo suurepärane blokk juhtus 1:15 enne mängu lõppu.

Middleton oli Bucksi jaoks pärast mitut kesist esitust parim korvikütt, tuues meeskonnale 40 punkti, kuus lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Giannis Antetokounmpo tegi samuti suurepärase mängu, kui lisas omalt poolt 26 punkti, 14 lauapalli, kaheksa resultatiivset söötu, kolm vaheltlõiget ja kaks blokki.

Sunsi parim oli Devin Booker 42 punktiga, Deandre Ayton võttis küll 17 lauapalli, aga lisas vaid kuus punkti. Karjääri esimest tiitlit otsiv Chris Paul lisas küll kümme punkti ning seitse resultatiivset söötu, aga tegi lausa viis pallikaotust, mida oli sama palju, kui tervel Bucksi meeskonnal kokku.

Bucks ja Suns kohtuvad uuesti öösel vastu pühapäeva.

Toimetaja: Kristjan Kallaste