Anna Gret Asi: hoidsime kokku ja võitlesime läbi raskuste

Foto: Kuvatõmmis

Eesti naiste korvpallimeistriks krooniti 30-aastase vaheaja järel taas Tartu naiskond, kui Tartu Ülikool/Kalev alistas finaalseeria kolmandas ja viimaseks jäänud mängus Tallinna Ülikooli 79:65.

Finaalseeria kolmandaks kohtumiseks olid kohalikule naiskonnale saali kaasa elama tulnud nii Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kui linnapea Urmas Klaas. Tartlannad alustasidki hästi ja näitasid avaveerandil eelmistest mängudest tuttavat viskekindlust.

15-punktiline edu, mis avaveerandil kätte saadi, paisus teisel korraks isegi 20 punktile, kuid visa Tallinna Ülikool ei andnud alla. Pealinlased keerasid kaitses kraanid korralikumalt kinni ja äkki tundus Tartu tegutsemine närviline ning individuaalne. Poolajaks oli kodunaiskonna eduseis kahanenud üheksale punktile.

"Vahepeal oli emotsionaalne äravajumine, eks kõigil on füüsiliselt raske. Kolmas mäng ühe nädala jooksul - terve hooaja jooksul on kokku olnud 12 mängu. Hoidsime hästi kokku ja võitlesime läbi raskuste," rääkis tartlannade liider Anna Gret Asi ERR-ile.

Kui senistes finaalmängudes oli Tartu üsna hõlpsalt pääsenud, siis pühapäevase kohtumise teine poolaeg kujunes tähtsale mängule üsna tüüpiliselt koledamapoolseks. Vastasest suuremate kogemustega Tallinna Ülikool hakkas hoogu sisse saama, kuid kriitilisel hetkel, kui seis oli 55:53, tabas seni varjus püsinud Asi kaks kolmepunktiviset.

Hiljuti naiskonda laastanud koroona tõttu vastasele füüsiliselt alla jäänud Tallinna Ülikool enam initsiatiivi saada ei suutnud ja 79:65 mänguvõit kindlustas Tartule 30-aastase vaheaja järel naiste korvpalli Eesti meistritiitli. Nii Asi kui Marie Roosalu panustasid Tartu naiskonna võitu 17 punktiga.

"Finaalis ei visatagi hästi, mängitakse suhteliselt inetut mängu," sõnas TÜ/Kalevi juhendaja Toomas Liivak. "Tüdrukud olid närvis, kõik tahtsid täna asja ära lõpetada."

Viimases kahes finaalmängus tuli Liivakul hakkama saada ilma naiskonna abitreeneri Kaire Asita. Just Kaire Asi ennastsalgav töö ja järjepidevus võimaldas kasvatada põlvkonna, millega nüüd tulemust tehti.

"Ma ei jõua kõike jälgida, mida Kaire pingilt vaatab. Mina jälgin mängu, tema räägib tüdrukutega. Lihtsalt üksi ei jõua seda kõike teha," tõdes Liivak.

Arvestades Tartu Ülikooli korvpallinaiskonna hiilgust 1950. ja 1960. aastatel on 30 aastat väldanud tiitlipõud isegi ebaloogiline. Näis, kas nüüdne võit on pikema eduka seeria algus. Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Asi nüüd mõnda aega Eesti meistritiitlit võita ei saa, sest sügisest mängib ta USA üliõpilasliigas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: