Atlanta teenis kaheksanda järjestikuse võidu, LeBron James sai vigastada

LeBron James
LeBron James Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Korvpalliliigas NBA teenis läinud ööl oma kaheksanda järjestikuse võidu Atlanta Hawks, alistades võõrsil Los Angeles Lakersi tulemusega 99:94. Teisel veerandil vigastada saanud LeBron James jääb teadmata ajaks mängudest eemale.

James põrkas teise veerandaja algul kokku Hawksi mängija Solomon Hilliga ning tuli peale seda palliplatsilt ära. Meeskonna sõnul sai vigastada nende tähtmängija parem pahkluu. Hetkel ei ole veel selge, kui tõsise vigastusega on tegu.

Lisaks Jamesile peab Los Angeles Lakers hakkama saama veel kahe oma tähtmängija Anthony Davise ja Mrc Gasolita. Davis ei mängi vigastuse tõttu ning Gasol püüab taastada vormi, mis läks kaduma NBA tervise ja ohutuse protokolle järgides.

Lakers jäi avaveerandil 25:28 kaotusseisu, kuid poolajapausile minnes oli tablool 53:52 eduseis. Lakersile sai saatuslikuks kolmas veerand, kus visati 12 silma vastase 22 vastu. Viimasel neljandikul suudeti vahet vähendada küll viiele silmale, kuid sellest enam võiduks ei piisanud. Sellega lõppes meeskonna neljamänguline võiduseeria.

Hawksi parim oli 27 punkti ja 16 lauapalliga John Collins, Lakersi parim oli 23 silma, 11 lauapalli ja ühe korvisööduga Montrezl Harrell.

Läänekonverentsi tabelis jätkab Lakers 28 võidu ja 14 kaotusega kolmandal positsioonil. Hawks on idakonverentsis 22 võidu ja 20 kaotusega neljas.

Tulemused: LA Lakers – Atlanta 94:99; Philadelphia – Sacramento 129:105; Memphis – Golden State 111:103; Milwaukee – San Antonio 120:113; LA Clippers – Charlotte 125:98.