Messi ja noor Pedri aitasid Barcelona esikolmikusse

FC Barcelona
FC Barcelona Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Barcelona alistas Hispaania jalgpalli kõrgliigas Lionel Messi suurepärase mängu toel võõrsil Bilbao Athleticu 3:2 ja kerkis tabelis kolmandaks.

Inaki Williamsi tabamusest läks Bilbao uue peatreeneri Marcelino juhendamisel juba kolmandal minutil mängu juhtima, aga 14. minutil 18-aastane Pedri viigistas ja 38. minutil viis Messi külalised juba ette.

Argentiinlane lõi Pedri eeltöö järel 62. minutil ka oma teise ja Barcelona kolmanda värava ning Iker Muniaini (Bilbao) viimase minuti tabamus enam võitja osas muudatusi ei teinud. Seejuures oli Messil ka šansse kübaratrikiks.

Tegemist oli ka Barcelona esimese võiduga võõrsil Bilbao üle viimase nelja mängu jooksul - eelmisel kolmel juhul ei suutnud meeskond isegi ühtki väravat lüüa.

Viimasest neljast mängust kolm võitnud ja ühe viigistanud Barcelona jääb liigatabelis liider Madridi Atleticost seitsme punkti kaugusele, aga pealinnaklubil on kaks mängu vähem peetud.

Tabelitipp: 1. Madridi Atletico 38 punkti (15 mängust), 2. Madridi Real 36 (17), 3. Barcelona 31 (17), 4. Real Sociedad 30 (18), 5. Villarreal 29 (17), 6. Sevilla 27 (15), 7. Granada 24 (16), 8. Vigo Celta 23 (17).