Vene jäi nullile, Raieste pingile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: Baloncesto Fuenlabrada SAD Facebook

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Fuenlabrada pidi Hispaania meistriliigas tunnistama võõrsil tabeli eelviimase Real Betisi 86:79 (27:11, 17:28, 27:22, 15:18) paremust.

Real Betis haaras kohe alguses ohjad ja võitis avaveerandi koguni 16 punktiga, aga poolajaks suutis Fuenlabrada vähendada vahe viiele silmale. Teisel poolajal ei suudetud siiski mängu käiku muuta.

Vene viibis platsil 20 minutit ega visanud ühtki punkti (kõik kolm kaugviskeüritust ebaõnnestusid), lisaks kaotas ta korra palli ja tegi kaks viga. Kuigi mäng kaotati seitsme punktiga, siis eestlase +/- reiting oli +4 (võistkonna paremuselt teine näitaja).

Fuenlabrada parim punktitooja oli 30 silma visanud ameeriklane Melo Trimble. Yakuba Ouattara tõi võitjate kasuks 21 punkti.

Neljanda võidu järjest teenis Sander Raieste klubi Baskonia, kes oli võõrsil üle Zaragozast 92:89 (29:22, 22:22, 22:24, 19:21).

Kuigi Baskonia oli terve kohtumise eduseisus, siis viimasel veerandil pressis Zaragoza kõvasti ja saigi korraks viigiseisu kätte (82:82), aga enamaks suutelised ei oldud.

Raieste kuulus küll külaliste koosseisu, aga väljakule ei saanud. Leedulane Rokas Giedraitis viskas Baskonia kasuks koguni 27 punkti.

Baskonia (12-4) on hetkel kõrgliigas neljandal kohal ja kindlalt play-off'i kursil. Fuenlabrada (5-11) hoiab 19 tiimi konkurentsis 15. positsiooni.