Lassita mänginud Eesti korvpallinaiskond kaotas Bosnia ja Hertsegoviinale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti korvpallinaiskond kaotas Bosnia ja Hertsegoviinale
Eesti korvpallinaiskond kaotas Bosnia ja Hertsegoviinale Autor/allikas: FIBA

Eesti naiste korvpallikoondis kaotas EM-valiksarja raames võõrsil peetud kohtumisel Bosnia ja Hertsegoviina naiskonnale tulemusega 54:92.

Enne kohtumist tabas Eesti korvpallinaiskonda halb uudis, kui selgus, et kohtumisest jääb eemale positiivse koroonaproovi andnud keskmängija Kadri-Ann Lass. Eestlanna andis 21. oktoobril Ungaris positiivse koroonatesti, mis hiljem tunnistati valepositiivseks. Ka järgnevad testid näitasid kõik negatiivset tulemust. Samal ajal olid tal kerged ülemiste hingamisteede viirushaiguse sümptomid.

Eesti korvpallinaiskond jäi kohe avaveerandil 18:32 kaotusseisu ning poolajapausiks kärises vahe 29:59-le. Kolmas veerand oli kõige tasavägisem, kui Eesti viskas 14 punkti vastase 18 vastu. Otsustaval neljandikul kasvas vahe veel nelja silma võrra.

Võitjate parim oli 21 punktiga Marica Gajic. Eestlannadest oli resultatiivseim 15 punkti kirja saanud Janne Pulk. 12 silma lisas Sofia Kosareva ning kaheksa Mailis Pokk.

C-alagrupis on Eesti kahe punktiga viimasel ehk neljandal kohal. Esimene on Venemaa (5 punkti), teine Bosnia ja Hertsegoviina (4) ja kolmas Šveits (4). Laupäeval kohtub Eesti Šveitsiga.