Denis Grabe võitis kaks Eesti meistritiitlit

Juss Saska, Mark Mägi, Denis Grabe, Karl Gnadeberg
Juss Saska, Mark Mägi, Denis Grabe, Karl Gnadeberg Autor/allikas: Eesti Piljardiliit (Valdis Sprogis)

Tallinnas Hill Hill Piljardiklubis nädalavahetusel toimunud piljardi Eesti meistrivõistlustel tegi Eesti läbi aegade parim piljardisportlane Denis Grabe puhta töö, kui võitis meistritiitli nii 14.1 formaadis kui ka 10-palli formaadis.

14.1 formaadi (inglise keeles straight pool) ühes poolfinaalis oli Denis Grabe 100:83 üle Juss Saskast ja teises poolfinaalis oli Mark Mägi 100:1 üle Karl Gnadebergist.

Kolmandad kohad seega Juss Saskale ning Eesti täiskasvanute ja juunioride koondisesse kuuluvale, kõigest 14-aastasele Karl Gnadebergile.

Finaalis oli Grabe kindlalt 125:52 üle Mark Mägist ja kindlustas endale 14.1 formaadi järjekordse Eesti meistritiitli.

10-palli formaadi ühe poolfinaalis oli Grabe 8:4 üle Mark Mägist ja teises poolfinaalis oli Mihkel Rehepapp 8:6 üle Rafig Adigazalovist.

Kolmandad kohad seega Mägile ja Adigazalovile.

Finaalis alistas Grabe kindlalt seisuga 8:3 Rehepapi ja kindlustas endale 10-palli formaadi järjekordse Eesti meistritiitli.

Piljardi Eesti meistrivõistlustel selgitatakse absoluutarvestuses meistrid neljas erinevas formaadis – 8-, 9-, 10-palli formaadid ning 14.1 formaat. Igas formaadis osaleb 32 Eesti paremat piljardisportlast (selguvad läbi edetabelite ja kvalifikatsiooniturniiride).

8-palli formaadi Eesti MV toimuvad reedel, 13. novembril ning 9-palli formaadis peetakse võistlused laupäeval, 14. novembril. Viimase puhul mängitakse turniir kuni finaalkohtumiseni, mis peetakse 21. novembri õhtul ERR-i suurimas neljandas stuudios ja otse-eetris ETV2 kanalil.  

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: