Ott Tänak käis Laitses noori talente innustamas

Ott Tänak jagas Laitses kõikidele osalejatele diplomid
Ott Tänak jagas Laitses kõikidele osalejatele diplomid Autor/allikas: Tõnis Krikk

Laste hobikardisari "Talendid Rajale" lõpetas pühapäeval LaitseRallyPark's oma tänavuse hooaja. Finaaletapi puhul tervitas noori talente kohapeal ka valitsev autoralli maailmameister ja tänavu sarja patrooniks olnud Ott Tänak.

Tänavu kaheksandat hooaega järjepanu toimunud "Talendid Rajale" on mõeldud algajatele lastele tehnikaspordiga lihtsaimal võimalikul moel tutvuse tegemiseks. Vaatamata keerulisele aastale purustas sari tänavu kõik senised osavõtjate rekordid: kuuel etapil käis rajal rohkem kui 120 noort võidusõiduhuvilist, kellel kõigil oli soov saada Ott Tänaku mantlipärijaks - täpselt sellise sõnumi oli tänavu sarja patrooniks olnud valitsev autoralli maailmameister Tänak andnud soovitusena sarja reklaamimiseks. Pühapäeval LaitseRallyPark's sõidetud finaaletapi eel tunnustas Tänak sarjas osalejaid ning jagas kõigile võistlejatele diplomid. 

Finaaletapp ise pidi välja selgitama tänavuse hooaja parimad. Üldarvestuse võidu eest võitlesid Mattias Ojapõld ja Kaur Koreinik, kolmanda koha heitluses pidi parim selguma Sten-Erik Silla ja Ragnar Simulandi vahel. Kuna Koreiniku esitus jäi viimasel etapil tagasihoidlikuks, oli sellega Ojapõllu üldvõit kindlustatud. Simuland võttis aga viimasest etapist maksimumi, sõitis välja ka lisapunkte andva kiireima ringi ning võitis oma teise etapi, olles sellega Ojapõllu kõrval ainus, kes seda tänavu suutnud. Võiduga tõusis ta üldarvestuses kolmandale kohale. Etapi lõpetas teisena Oliver Kurg ning kolmandaks suutis viimasel ringil tõusta Ojapõld.

Utsitamaks nooremate laste indu on sarjas ajalooliselt peetud ka kuni 10-aastaste laste arvestust. Tänavu puudus selleks vaat et vajadus, sest selle võitjaks osutus sarja ka üldarvestuses võitnud Ojapõld. Kunagi varem pole sellist asja juhtunud.

Nooremate vanusegrupis lõpetasid Ojapõllu järel teisena Joosep Siniorg ning kolmandana Ramon Vlasenko. Vanemate laste arvestuses tuli hooaja võitjaks Paul-Kristian Hamburg, seda Jakob Pajuri ja Hanna-Grete Suvemaa ees. Suvemaa võitis ühtlasi tüdrukute arvestuse, kus edestas Martaliisa Meindorfi ja Miya Greth Visbergi.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: