Karjääri suurima võidu teeninud Tattar: olen sellest kaua unistanud

Lõppenud nädalavahetus oli Eesti discgolfi kogukonnale väga tähenduslik. Kristin Tattar tuli võitjaks naiste discgolfi üheks mainekamaks jõuprooviks loetavatel USA lahtistel meistrivõistlustel. Ta on esimene eurooplanna, kes sellise saavutusega hakkama saanud.

Kolm päeva kestnud võistlus peeti Virginia osariigis Spotsylvanias. Tattari tulemus oli 17 viset alla raja par'i, mis tähendas, et kokkuvõttes edestas eestlanna võistluse teisena lõpetanud Paige Pierce'i nelja viskega. Osalejate hulgas oli veel üks Eesti discgolfar, Maris Perendi, kes saavutas 52 naise hulgas 16. koha.

Kristin Tattar selgitab, milline on USA lahtiste meistrivõistluste positsioon naiste discgolfi maailmas. "[See on] Üks kõige prestiižemaid naiste discgolfi üritusi. Tegemist on major võistlusega, ehk kõige kõrgema kategooria võistlusega. Neid kõige kõrgema kategooria naiste võistlusi oli sel aastal kolm tükki. See on kindlasti selline turniir, mida kõik jälgivad ja ootavad ning on väga hea tunne sealt võitjana väljuda. Minule on see väga oluline, sest ma olen sellest unistanud ja seda kaua oodanud. Tean, et mul on see oskustepagas olemas, aga millegipärast ma ei ole kunagi suutnud perfektseid ringe kokku panna, mis vormistaks selle võidu. Nüüd suutsin hoida külma närvi ja mängida kõik ringid stabiilselt ja vältida suuremaid vigu. Minu jaoks on see väga tähtis ja oluline võit," tunnistas Tattar Vikerraadiole antud intervjuus.

Tattar ütleb, et võistluse eel võinuks ta nimetada vähemalt kuus esikohapretendenti. Lõpuks otsustas võitja siiski duell eestlanna ning spordiala viiekordse maailmameistri, USA lahtistel mullust võitu kaitsnud Paige Pierce'i vahel.

Tattar oli konkurendist selgelt parem viimasel ringil, mille läbimiseks vajas ta Pierce'ist nelja viset vähem. "Raja esimesed üheksa korvi olid pigem pingelised. Kõikumine oli suur, aga siis kui sain mõned visked edu, hakkasin ennast üha mugavamini tundma ja teadsin, et pean vaid säilitama seda vahet. Vaja oli vaid seda vahet hoita ja ma suutsin seda teha," rääkis Tattar põnevast heitlusest.

Eesti parim naisdiscgolfar oli USA lahtistel meistrivõistlustel heas konkurentsis ka mullu, kui sai neljanda koha. Ometi, sellegi võrreldes on Tattar teinud selge sammu edasi. Mis on arengu taga? "Just selline vaimne pool on mul kuidagi kindlam. Discgolf ei ole lihtsalt füüsilised oskused, et kes viskab kaugemale ja kes viskab täpsemini. Pead olema võimeline võtma end selleks üheks viskeks kokku ja neid momente tekib ringi ajal päris palju, aga need on jaotatud nelja tunni peale. Pead olema suuteline end vahepeal lõdvaks laskma ja siis jälle end selleks üheks momendiks kokku võtma. Ma usun, et sain sellega nüüd hästi hakkama."

"Varasemalt olen võib-olla natuke liiga palju närveerinud ja tänu sellele äkki läbi põlenud," tunnistab Tattar. "Ma ei ole tahtnud seda endale küll tunnistada, aga kuskil alateadvuses olen mõelnud liiga palju skooride peale ja mitte keskendunud olulisele. Nüüd kui läksin viimast ringi mängima, keskendusin sellele, et ma mängiks hästi. Mõtlesin ainult sellepeale, mis vise on vaja sooritada ja kuidas ma saan kõige paremini sellega hakkama. Ma ei mõelnud ei tulemuse ega võitmise peale, vaid keskendusin sellele, mis just sellel momendil oluline oli."

Edukas võistlus tähendab, et Tattar teenis kutse discgolfi Ameerika Ühendriikide lahtistele meistrivõistlustele, mis peetakse järgmisel nädalal. Nendel võistlustel on naistele reserveeritud kaks kohta. USA lahtised on Tattari tänavuse hooaja viimane võistlus. 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: