Saalihokinaiskonna kapten: näitasime vaimset tugevust ja ühtekuuluvustunnet

Foto: Kuvatõmmis

Eesti saalihokinaiskond kaotas Šveitsis toimuval MM-il Jaapanile tulemusega 3:4 ja pälvis 14. koha. Kahe aasta eest oli Eesti 11., aga kapten Merli Süvari hinnangul oli tegemist positiivse turniiriga.

"Võistkonnana ei pea me oma soorituse pärast häbi või pettumust tundma. Me tõesti pingutasime: häälestumine mänguks, ettevalmistus, mängus sees olek," loetles Süvari intervjuus Vikerraadiole.

"Oli perioode, kus mõni mäng käis tõusude-mõõnadega. Aga tulime sellest väga ruttu välja. Suutsime selle sama õhtuga ära nullida ja järgmist mängu alustada puhtalt lehelt."

"Koosseisus tehti muudatusi, mängijaid võeti võtta vahetusmängijate pingile, aga keegi oma individuaalse soorituse pärast ei jäänud põdema või kurvastama oma mänguaja pärast," jätkas Süvari.

"Toetasime üksteist, patsutasime õlale ja julgustasime. Võistkonnana minu hinnangul väga hea turniir. Näitasime vaimset tugevust ja ühtekuuluvust."

Süvari sõnul on Eesti naiskonna senine trump olnud kaitsemäng, aga kogu turniiri jooksul see ei kehtinud.

"Siin suutis vastane leida kohad, kust välja tulla. Eriti ohtlikud olid vastaste kiired vasturünnakud, kus pall saati ühe puute söötudega kiirelt keskjoonele ja sealt juba vutt-vutt-vutt üles," ütles koondise kapten.

Ründemängus tuleks Süvari sõnul aga arendada oskust surve all pealeviskeid teha. "Mis ei ole lihtsalt värava suunas, vaid mis on sihitud võrku," ütles ta.

"Täna Jaapani mängus oli ka palju momente, kus oli hästi ebamugav asend, surve või paha nurga all. Aga oleks võinud proovida posti kõrvale."

"Meil oli see, et saaks lihtsalt kaika vahele ja palli õiges suunas - äkki põrkab sisse. Aga külma närvi ja rahu väravalöömise olukorras - seda saab kindlasti arendada," lisas kapten.

Eesti naiskond kaotas alagrupis Norrale 4:7 ja Taanile 2:6 ning alistas Jaapani 6:4. Kohamängudes saadi kõigepealt jagu USA-st lisaajal 4:3, kuid kaotati siis Jaapanile 3:4.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: