Ajaleht: MM-il põrunud neljapaat saab uue treeneri

Eesti paarisaeruline neljapaat MM-il Linzis.
Eesti paarisaeruline neljapaat MM-il Linzis. Autor/allikas: Fred Killing/Eesti Sõudeliit

Paarisaeruline neljapaat ehk Eesti sõudmise Püha Lehm astub uude ajajärku ja saab uue karjase. Kauaaegne treener Matti Killing saadetakse kolmapäevasel juhatuse koosolekul pensionile või leitakse talle teine töökoht koondise koordinaatorina ja suure tõenäosusega antakse teada, et uus juhendaja on soomlane Veikko Sinisalo.

Treeneri vahetus oli õhus pikka aega, tunnistas veteran, 11 tiitlimedalit võitnud Tõnu Endrekson Eesti Päevalehele.

Pärast põrumist MM-il, kui neljapaat – Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo, Allar Raja ja Kaur Kuslap – jäi B-finaali viimaseks ja olümpiakohata, istusid sõudjad kokku ja arutasid asja. Sama tegi sõudeliidu tippspordikomisjon. Mõlemad jõudsid ühisele järeldusele – tarvis on muutusi.

"Peamine mure oli selles, et treener andis meestele liiga vabad käed. Distsipliin lonkas mõlemat jalga," selgitas Endrekson. "Nõnda ei saa jätkata, kui olümpiale tahame jõuda."

Võimalusi hankida Tokyo olümpiapääse on alles vaid üks: kevadel tuleb mahtuda Luzernis kvalifikatsiooniregatil kahe parema sekka.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: