Raja MM-i eel: olümpiapilet on vägagi reaalne

Foto: ERR

Sõudmise hooaeg jätkus Eesti meistrivõistlustega Viljandis. Maailmameistrivõistlusteni jääb veel kolm nädalat.

Nii Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson kui Kaspar Taimsoo ehk mehed, kes moodustavad maailmameistrivõistlustele sõitva paarisaerulise neljapaadi, võistlesid pühapäeval põnevas paarisaeruliste kahepaatide finaalis. Ühiselt sõudnud Raja ja Taimsoo, kümne aasta taguse MM-i kahepaadi pronksimehed, tegid tugeva alguse ning ei andnud esikohta enam käest. Endrekson ja Kuslap alustasid rahulikumalt, ent näitasid võimu distantsi lõpus. Finišis lahutas kahte paatkonda pisut üle sekundi.

Kahepaatide finaal oli tore vahepala, kuid koondise suureks sooviks on siiski see, et neljapaadil õnnestuks lunastada Tokyo olümpiapilet. Eesmärgi täitmiseks tuleb MM-il mahtuda kaheksa parema hulka. Ka tänavu katsetati neljapaadis mitmeid mehi, enne kui varasemalt edu toonud koosseisu juurde naasti. Kuidas treener Matti Killing neljapaadi liikumist ka võidukate Eesti meistrivõistluste valguses hindab?

"Kahjuks Viljandis seda väga jälgida ei saa, näed ainult finišiosa," selgitas Killing ERR-ile. "Sellega võis aga rahul olla ja arvan, et kogu see töö läheb ikkagi ülesmäge. On veel palju asju, mida koostöös parandada, aga selleks on ka kolm nädalat aega."

"Arvan, et võib võtta mingid paralleelid aastaga 2015, kus katsetasime hooaja keskel samuti mitmeid variante, aga lõpuks võtsime MM-il nii olümpiakoha kui boonuseks medali."

Paatkond on koos treeninud napi nädala. Mis vajab kõige rohkem parandamist? "Tehnilist stabiilsust on kindlasti vaja, eriti väsimuse pealt kipub töö lagunema," tõdes Tõnu Endrekson. "Tuleb parandada füüsilist poolt ja siis ka tehnilist." On seda võimalik kolme nädalaga teha, et koostöö saada enam-vähem selliseks nagu ta oli näiteks kaks aastat tagasi? "Ka siis saime viimasel hetkel enne finaalsõitu kätte selle, mida tahtsime. Aega veel on, anname parima."

Aastate jooksul on Eesti sõudjad kriisisituatsioonidest hämmastavalt tihti edukalt väljunud. Palju näinud Allar Raja vaatab ka kogemustele tuginedes olukorrale optimistlikult.

"Kisub ikka jällegi seda mudelit, et hooaja lõpuks ehk õnnestub kõigil leida sarnane füüsiline vorm ja tehniline enesekindlus," sõnas Raja. "Raske spekuleerida, meil on need hooajad olnud erinevates äärmustes. Praegu lootusekiir paistab ja OM-pilet on vägagi reaalne."

OM-kohti jagatakse välja kaheksa, kui mitu paatkonda võiks Matti Killingu arvates reaalselt nende nimel võidelda? "Ma arvan, et kahe finaali jagu. Ega need vahed on väga väikesed ja oleneb täiesti vormist ja sellest, kuidas paadi lippama saab. Igasugune sekund mängib seal väga suurt rolli. Teame ka eelmisest olümpiatsüklist, et Uus-Meremaa, kes meile 20 cm kaotas, kaotas hiljem kõik - ei pääsenud olümpiale jne. Konkurents on ääretult tihe, hea, et oleme selles liigas sees, aga kuidas me sealt võiduloosid välja võtame - see selgub kolme nädala pärast."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: