Voolaid ERR-ile: ma ei tohi ja ei taha treenerina karta mitte ühtegi vastast

Eesti jalgpallikoondise peatreeneri kohusetäitjaks nimetati käimasoleva Euroopa meistrivõistluste valiksarja lõpuni senine U-21 koondise peatreener Karel Voolaid. Eesti koondis peab uue treeneriga esimese mängu septembri alguses kodus Valgevene vastu.

Voolaid tähistab neljapäeval enda 42. sünnipäeva, ent koondise juhendaja ametikohta ta kingitusena ei võta. "Sünnipäeva ma võtan ikkagi sünnipäevana. Seda ma ei tahaks spordiga siduda. Ma võtan seda kui sellist head sportlikku väljakutset ja millegi sellise uue vastutuse algust oma treeneritöös," lausus Voolaid ERR-ile antud intervjuus.

Voolaid võtab ameti üle Eesti koondise rekordinternatisonaalilt Martin Reimilt, kuid senine U-21 koondise loots väljakutse ees ei kahvatu. "Mis puudutab mängijakarjääri, siis seal mul ei ole Martin Reimi vastu midagi teha, aga mis puudutab treenerikarjääri, siis tuleb see samm teha. Tajutavalt on see tunnetus väga tugev – et midagi väga suurt ja kahtlemata midagi kerget ees ei oota."

"Kui treenerina selliseid väljakutseid mitte vastu võtta ja põigelda kõrvale, siis sa sellist suurt sisu endast kunagi välja ei saagi."

Voolaid usub, et Eestil on küll arenguruumi, ent ka piisavalt võimalusi arengu teostamiseks. "Ma ei saa ütleda, et ainult avalikkuse [koondise vastu} huvi on kasvanud ja ülejäänud on kõik samaks jäänud. Maailm hingab teatud rütmis. Väga suured summad liiguvad ja väga suurte summadega tuleb tippjalgpalli väga palju tarkust, teadmisi, võimalusi ja vahendeid. Kõikides elementides saab ja tuleb juurde panna, leida neid lahendusi ja siis on võimalik nende tugevatega ka rinda pista."

A-koondist ootab järgmisena ees Valgevene, alagrupis tuleb mängida veel ka Hollandi ja Saksamaaga. "[Ma] Ei karda. Kui mingi hetk olin peas valmis Serbiaks, Venemaaks ja Poolas, kes U-21-s olid, siis need suured lipulaevad Holland ja Saksamaa – neisse tuleb küll aupaklikult suhtuda, aga ma ei tohi ja ei taha treenerina karta mitte ühtegi vastast. Kui see otsus on vastu võetud koondist treenida, siis teadmine, et teisel väljakupoolel võivad indiviididena su vastas olla maailma absoluutsed tipud, on reaalsus. Ma ei saa selliseid asju karta ja ei taha."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: