Maleliidu juhatuse esimees Tallinnas toimuvast EM-ist: Carlseni külaskäik on võimalik ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Paul Kerese 100. sünniaastapäevale pühendatud maleaasta kulmineerub detsembri keskel, kui Tallinnas toimuvad kiir-ja välkmale Euroopa meistrivõistlused. Järgmisel nädalal algab Pärnus Balti tsooniturniir.

Eesti Maleliit valmistub Paul Kerese aastat väärikalt lõpetama. Kahe nädala pärast selgub Tallinnas kiirmale Euroopa meister. Turniirile on tulemas ligi 600 maletajat, nende seas üle 70 suurmeistri.

„Kindlasti on see läbi aegade kõige kõrgetasemelisim ja tugevaim malevõistlus Eestis ja ma arvan, et kogu Baltikumis,“ sõnas Eesti Maleliidu juhatuse esimees Hendrik Olde ETV spordiuudistele. „Alguses planeerisime seda teha Pärnus, aga Pärnus lihtsalt ei olnud seda kohta, kus võistlust läbi viia. Tallinn on ainukene koht, mis selle vastu võtab ja väljakutseks on muidugi see, et me peaksime tegema ligi 50 laualt internetis elektroonilised ülekanded. Kuna tegemist on kiirmale ja välkmalega, toimub see hästi kiirelt. Ta on päris suur väljakutse, aga me saame sellega hakkama.“

Valitsevat maailmameistrit Magnus Carlsenit ei tasu Tallinna turniiri osalejate nimekirjast otsida, kasvõi juba seetõttu, et kuu lõpus toimuvad Dohas kiirmale maailmameistrivõistlused. Maailma parima maletaja külaskäik Eestisse Paul Kerese aastal on teoreetiliselt veel võimalik, kuid vähetõenäoline.

„See oleks olnud võimalik ja ma arvan, et see on ka täna võimalik,“ sõnas Olde. „Selleks on lihtsalt raha vaja, et ta tuleks siia kasvõi Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistluste külalisena kohale.“

Euroopa meistrivõistlustele eelneva nädala jooksul 7.-13. detsembrini toimub Pärnus esimene kolmest Balti tsooniturniirist, mille üldvõitja pääseb järgmistele maailma karikavõistlustele. Eelmise tsükliga võrreldes on tsooniturniiril kaks korda rohkem osalejaid - 24 maletajat kolmest Balti riigist mängivad üheksa vooru Šveitsi süsteemis.

Toimetaja: Anders Nõmm



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: