Rüütli ja Marrani põhieesmärk on hästi esineda Euroopa mängudel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kristin Kuuba langetas raske otsuse ning jätkab olümpiapunktide kogumist üksikmängijana. Seepärast jätkab Helina Rüütel paarismänge Kati-Kreet Marraniga, kellega koos kvalifitseeruti Euroopa mängudele. Just viimane on sulgpallurite peaeesmärk, kuid samas unistatakse ka olümpiast.

Helina, kui Kristin (Kuuba - toim.) otsustas hakata mängima üksikmängu ja paarist lahku lüüa, kuidas sulle see otsus mõjus?

Kuna me oleme väljaspool sulgpalliväljakut sõbrad, siis ma teadsin seda natuke varem. Rääkisime sellest pikalt. Eks alguses oli ikka kurb, aga kuna me oleme kolmekesi ühest kandist pärit, siis ma teadsin ka, et Kati-Kreet on võimeline mängima ja siis saimegi kokku ja leidsin uue paarilise.

Kati-Kreet, kui Helina tuli sinu juurde selle jutuga, et hakkame meie nüüd paari mängima, siis millise tundega sa selle ettepaneku vastu võtsid?

Meil otseselt ei olnudki jutuajamist. See kuidagi kulges niimoodi ja võtsin väga hea meelega vastu, kuna ta on väga hea paarismängija ja mulle on alati paarismäng meeldinud. Mul ei ole kunagi püsivat paarismängu paarilist olnud, seega Helina oli suurepärane valik.

Kas see muutis kuidagi sinu elu, sinu treeninguid?

Kati-Kreet: Ja väga palju. Nüüd ma teen ainult paarismängutrenni ja mulle väga meeldib paarismäng. Nüüd saan ma teha seda, mis mulle meeldib.

Mida sinu jaoks see muutis Helina?

Minu jaoks jäid treeningud samaks, kuna ka varasemalt tegin mina ainult paarismängu trenni. Nüüd on lihtsalt teine inimene minu kõrval.

Kui palju protsess erineb või suhtlus omavahel väljakul? Kristiniga olite maast maadalast koos mänginud, kas praegu tuleb sellega rohkem vaeva näha?

Esimestel turniiridel Kati-Kreediga oli meil rohkem lahkarvamusi, aga mida aeg edasi, seda paremini meie koostöö sujub ja hakkame järjest rohkem üksteist väljakul mõistma.

Kati-Kreet, kuidas sinu jaoks pn üksteise mõistmise pool?

Ma olen harjunud alati väljakut rohkem katma, aga nüüd ma tean, et mul on paariline kõrval, kes saab sellega väga hästi hakkama. Mul ei ole enam seda kohustust, et ma pean kõik pallid väljakul ise saama, nüüd on palju kindlam tunne väljakul olla.

Teil läheb turniiridel väga hästi, mille arvele te selle panete?

Helina: See on väga hea küsimus. Ma arvan, et kuna me oleme kolmekesi kõik koos treeninud, siis pole see vahe väga suur. Väga hea treeningplaan ja kõik on sujunud.

Ehk see on protsessi vili, mida vaikselt hakkate korjama?

Kati-Kreet: Täpselt. Praegu oligi meil see, et võtame palju turniire järjest, et pääseda Euroopa mängudele ja see õnnestus. Tegelikult me oleme kogu aeg koos treeninud ja teeme kolmekesi koos harjutusi. Nüüd mina mängin lihtsalt koos Helinaga ja teen Helinaga koos harjutusi rohkem ja sellepärast meil lähebki nii hästi ma usun.

Euroopa mängud on teie tippeesmärk - mis veel lähinädalatel ja lähikuudel ees ootab?

Helina: Meil sai just pikk võistluskarusell läbi - käime Soome turniiril ära ja siis võtame ette ühe pika treeningperioodi koduklubis Tartus Triitonis.

Milliste eesmärkidega lähete Euroopa mängudele?

Kati-Kreet: Kuna on alagrupisüsteem, siis neli tükki on alagrupis ja kaks mängu sooviks võita, sest siis pääseb edasi. See on praegu peaeesmärk. Läheme kõvasti panema ja endast parimat andma.

Kui palju on teil olümpialootust?

Helina: Eks sellest tuleb ikka unistada, aga praegu on põhieesmärk Euroopa mängud. Vaatame, kuidas seal läheb ja järg-järgult edasi. Eks ikka ole lootusi ja võimalusi.

Kati-Kreet, mõtled sina ka olümpiast?

Ikka ja tegelikult peab lootma ja uskuma sellese - võimalus on, kui ise tahta ja teha tööd.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: