Üksikmängule keskenduval Kuubal on suur võimalus pääseda Tokyo olümpiale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sulgpallur Kristin Kuuba keskendub uuel hooajal üksikmängule ning loodab olümpiamängudele kvalifitseerumiseks piisavalt punkte koguda. Kui kohad jagataks kohe, oleks eestlannal pääse olemas, seepärast usub neiu, et võimalus teda Tokyos näha on väga suur.

Kui raske oli vastu võtta otsus keskenduda üksikmängule?

Kindlasti oli raske otsus, see ei tulnud üleöö. Kui oled väiksest saadik koos mänginud ja üle kümne aasta koos väljakul olnud, siis see on elu osa vaikselt. Sa oled seal, lähed iga võistlus koos väljakule ja selles mõttes oli kindlasti raske. Aga ma arvan, et sport ongi raske ja tuleb neid raskeid otsuseid ka vastu võtta. Siiamaani olen ma sellega rahul. Paarilisel läheb hästi ja selles suhtes on kõik korras.

Kui palju on treeningprotsess muutunud?

Nüüd ma olen rohkem spetsialiseerunud üksikmängule ainult. Harjutused ja kõik on üksikmängu moodi. Suur vahe on selles, et võistlusel oli väsimus, sest kahte liiki oli mängida päris raske. Nüüd kui saab keskenduda ühele asjale on energiat rohkem, eriti kui kolmandasse geimi mängud lähevad.

Kus ja kuidas sinu treeningud toimuvad ja kellega?

Selle üle on mul kõige rohkem hea meel, et Eestis on võimalik Tartus treenida sulgpalliklubis Triiton. Mart Siliksaar veab seda asja ja üksi seda asja ei teeks. Meil on palju abilisi ja nooremaid treenereid juurde võetud, kes mängivadki palli ette ja näevadki seda teistmoodi. Igal ühel on midagi juurde anda.

Üksikmäng ei ole sulle uus, aga kas on midagi üllatavat, kui oled hakanud üksikmängule rohkem spetsialiseeruma?

Midagi väga üllatavat ei olegi. Kõige suurem üllatus oli see, et ma suutsin maailma teise reketi vastu geimi võita. See näitabki, et on võimalik jõuda maailma tippu.

Kui palju ise tajud oma progressi?

Ma arvan, et see on kõige tähtsam, et näen ise ja kõrvalt nähakse pidevat arengut. Ma arvan, et sellele aitab kaasa järjepidev töö ja kindlasti enda maksimumi andmine, et realiseerida oma võimeid.

Mis sind lähiajal ees ootab?

Olümpiahooaeg ja punktide kogumine algab pihta 29. aprillil. Esimene võistlus on Brasiilias ja kohe otsa Taanis. Võistlusi hakkab palju olema. Tähtsam on see, et suvel on Euroopa mängud ja sealt saab palju punkte.

Kui Euroopa mängud on tähtsad, kas siis tippvormi ajastamine jääb selleks võistluseks?

Sulgpall on selline karm ala, et hooaeg kestab 12 kuud - kogu aeg peab olema heas vormis, aga Euroopa mängude ajal võiks see kõige parem olla. Kaks treeninglaagrit on samuti plaanis. Üks on aprillis Taanis, kus on erinevad Euroopa tippnaissulgpallurid koos ja teine on maikuus. Need on ettevalmistavad laagrid.

Eesti naissulgpalluritest on Kati Tolmoff olümpial käinud. Kas sinu eesmärk on keskenduda pääsme saamisele?

Ma olen väiksena Kati Tolmoffi mänge jälginud ja isegi olen saanud tema vastu mängida. Kõik sportlased mõtlevad olümpiamängudest, aga ma arvan, et see ei tohiks ainuke eesmärk olla. Eesmärk on võimalikult hästi mängida ja saada järjest paremaks ja sellega peakski kaasnema olümpiakoht.

Olümpiapääsme kättevõitlemine on raske aga võimalik. Kui suureks pead tõenäosust pilet välja teenida?

Kui olümpiakohad jagatakse kohe, siis oleksin sees. Hetkel olen maailmas 64. kohal, aga konkurents on väga tihe, et tõusta. Mida lähemal tipule oled seda raskem on tõusta, tagant poolt tulijaid on palju. Ma arvan, et suur võimalus on, et ma saan sinna, ma ise usun sellesse ja ma usun, et see on üks tähtsamaid asju.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: