VIDEO | James Harden sai hakkama statistilise ainulaadsusega ({{commentsTotal}})

James Harden
James Harden Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA alistas Houston Rockets kodus Phoenix Sunsi 108:102 (26:31, 29:26, 28:28, 25:17). Suurepärase statistikarea pakkus võitjate tagamängija James Harden.

Rocketsi mees viskas 42 minuti jooksul 41 punkti, võttis üheksa lauapalli, jagas 11 resultatiivset söötu, tegi kuus vaheltlõiget ja blokeeris kolm pealeviset.

Ühtlasi sai Hardenist esimene mängija liiga ajaloos, kes pärast vaheltlõigete ja blokkide statistikasse märkima hakkamist hooajast 1973/1974 on ühes kohtumises visanud 40+ punkti, jaganud 10+ resultatiivset söötu, teinud 5+ vaheltlõiget ja pannud 3+ kulpi.

Suurema osa mängust juhtis siiski konverentsi punane latern Suns ja Rockets oli hädas kaugvisetega - neid tabati mängu jooksul kõigest 11/40. Viimasel veerandil pandi asjad siiski paika.

Ühtlasi tähistas see kohtumine Rocketsi kümnendat võitu järjest Sunsi üle, mis on klubi rekord. Meeskond on võitnud viimasest 11 matšist NBA-s kümme.

New Orleans Pelicansi keskmängija Julius Randle viskas 45 punkti ja haaras 11 lauapalli, kuid omad kaotasid siiski kodus Portland Trail Blazersile 110:122 (37:30, 20:26, 25:31, 28:35).

Võitjate eest viskas 24 punkti Damian Lillard, kes tõusis ühtlasi klubi kõigi aegade paremuselt teiseks skooritegijaks. LaMarcus Aldridge'ist (12 562) möödunud mehel on nüüd 12 584 silma. Ettepoole jääb vaid Clyde Drexler (18 040).

Tulemused: Detroit - LA Lakers 111:97, Philadelphia - Sacramento 123:114, Washington - Charlotte 110:116, Miami - Milwaukee 98:113, Houston - Phoenix 108:102, New Orleans - Portland 110:122, San Antonio - New York 109:83, LA Clippers - Chicago 128:121.