VIDEO | Clippersi mängija tõusis kõigi aegade resultatiivseimaks pingipoisiks ({{commentsTotal}})

Lou Williams (vasakul)
Lou Williams (vasakul) Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA püstitas pingimeeste punktirekordi Los Angeles Clippersi mängija Lou Williams, kes loopis kodus Boston Celticsi vastu 34 silma. Clippers võitis 140:115 (25:19, 37:30, 39:36, 39:30).

Williams vajas enne mängu 28 punkti, et ületada Dell Curry rekord (11 147 punkti pingilt alustades). Clippersi mees ületas Curry tulemuse, kui neljandat veerandit oli veel pea kümme minutit mängida.

Elias Sports Burea koostab vastavat statistikat (algviisiku- ja pingimeeste punktid) alates hooajast 1970/1971). Ühtlasi oli tegemist ka Williamsi karjääri 29. mänguga, kus ta kogus 30 või enam punkti.

23 minutit väljakul viibinud tagamängija osutus ka oma meeskonna resultatiivseimaks. Danilo Gallinari toetas teda 25 silmaga. Bostoni parim oli 26 punktiga samuti pingilt sekkunud Terry Rozier.

Hoopis vähempidulikud meeleolud valitsesid Clevelandis, kus kohalik Cavaliers alistas Toronto Raptorsi 126:101 (25:24, 34:31, 32:22, 35:24).

Võidust hoolimata oli Cavaliersi väljajäämine play-off'ist juba kindel ning lisaks nägid pealtvaatajad veel inetut stseeni, kus Serge Ibaka (Raptors) ja Marquese Chriss (Cavaliers) läksid kaklema. Kohtunikud otsustasid mõlemad eemaldada.

Kumbki mängija pärast matši kommentaare ei jaganud, aga Raptorsi esindaja sõnul ütles Chriss Ibakale enne löömingut midagi solvavat.

Kemba Walker viskas 40 punkti, aga Charlotte Hornets pidi võõrsil siiski Houston Rocketsi 118:106 (38:19, 33:25, 22:36, 25:26) paremust tunnistama.

Tulemused: Cleveland - Toronto 126:101, Washington - Sacramento 121:115, Brooklyn - Detroit 103:75, Houston - Charlotte 118:106, Utah - Oklahoma City 89:98, LA Clippers - Boston 140:115.