Luka Doncici ajaloolisest kolmikduublist Dallasele võiduks ei piisanud ({{commentsTotal}})

Luka Doncic
Luka Doncic Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliigas NBA pidi Dallas Mavericks Luka Doncici suurepärasest mängust hoolimata tunnistama kodupubliku ees Toronto Raptorsi 123:120 paremust.

Poolajapausile mindi Raptorsi 12-punktilises paremuses, kuid Mavericks suutis kolmandal veerandajal kaotusseisust välja tulla ja viimasele veerandile mindi vastu kolmepunktilises eduseisus. Vahepeal juhtis Mavericks juba seitsme punktiga, kuid Raptors viigistas 108:108, kui normaalaja lõpuni oli jäänud mängida 4.25, sealt alates Mavericksile enam juhtotsi ei antud.

Võõrustajate ridades tegi taas suurpärase mängu 19-aastane sloveen Luka Doncic, kes tegi karjääri punktirekordi ja viskas 35 punkti, lisaks võttis ta 12 lauapalli ja andis kümme söötu. See oli Doncici teine kolmikduubel ja hooaja kuues mäng, kus ta on visanud üle 30 punkti. Doncic on NBA ajaloo noorim mängija, kes on teinud 30-punktilise kolmikduubli. Varasem rekord kuulus LeBron Jamesile, kes sai sellega hakkama 20-aastaselt.

Raptorsi parim oli Kawhi Leonard 33 punkti ja kümne lauapalliga, Kyle Lowry lisas 19 punkti.

Endiselt LeBron Jamesita mängiv Los Angeles Lakers naasis võidulainele, kui 116:102 alistati Phoenix Suns. Ivica Zubac tõi 24 punkti ja võttis 16 lauapalli, Kentavious Caldwell Pope viskas samuti 24 punkti, Brandon Ingram lisas 22 punkti.

Kubemelihase vigastust raviv James on puudunud juba 16 mängust. Lisaks ei käinud seekord platsil puusavalu kaevanud Kyle Kuzma ning Lonzo Ball, kellel on hüppeliigesevigastus.

Chicago – Cleveland 101:104
LA Clippers – Sacramento 122:108
Oklahoma City – Milwaukee 118:112
Houston – Orlando 103:98
Dallas – Toronto 120:123
Minnesota – Utah 111:125
San Antonio – Washington 132:119
New York – Miami 97:106