LeBron James naasis väljakule, Lakers alistas lisaajal Clippersi ({{commentsTotal}})

LeBron James Clippersi mängijate piiramisrõngas.
LeBron James Clippersi mängijate piiramisrõngas. Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Korvpalliliigas NBA naasis LeBron James vigastuspausilt ja aitas Los Angeles Lakersi linnarivaali Clippersi vastu võidule. Lakers võttis võõrsil lisaajal 123:120 võidu.

Lakers alustas viimast veerandaega 14-punktilises eduseisus, kuid vahe kahanes ja 35,9 sekundit enne normaalaja lõppu tabas Tobias Harris kolmepunktiviske, viigistades seisu 112:112. Kuna järelejäänud ajal kumbki meeskond rohkem ei tabanud, läks mäng lisaajale, kus Lakers asus kohe juhtima, kuid Clippers jõudis veel 118:118 viigini. James viis Lakersi taas ette, lõpuks võeti kolmepunktiline võit.

Kubemelihasevigastuse tõttu 17 mängust eemale jäänud James oli 24 punktiga meeskonna resultatiivseim, lisaks jäi tal napilt puudu kolmikduublist – James võttis 14 lauapalli ja andis üheksa korvisöötu. Lance Stephenson lisas 20 ja Brandon Ingram 19 punkti.

Clippersi parim oli samuti 24 punkti visanud Lou Williams.

Philadelphia 76ers lõpetas tiitlikaitsja Golden State Warriorsi 11-mängulise võiduseeria, võttes võõrsil 113:104 võidu. Seni oli 76ers Warriorsile kaotanud kümme mängu järjest.

Warriorsi edu oli vahepeal kümnepunktiline, aga Sixers suutis kolmandal veerandajal mängu viigistada ja seejärel ise 11 punktiga juhtima minna, sellest seisust ei suutnud Warriors enam välja tulla.

Võitjate ridades viskas Joel Embiid 26 punkti ja võttis koguni 20 lauapalli, Warriorsile tõi Stephen Curry 41 punkti.

Nelja tavapärase algviisikumeheta mänginud Dallas Mavericks pidi tunnistama Detroit Pistonsi 93:89 paremust. Mängus ei teinud kaasa ka noor Sloveenia staar Luka Doncic, keda segab kerge hüppeliigesevigastus.

Detroit – Dallas 93:89
Orlando – Indiana 107:100
Toronto – Milwaukee 92:105
San Antonio – Brooklyn 117:114
Golden State – Philadelphia 104:113
LA Clippers – LA Lakers 120:123 la.