Taimsoo uue hooaja eel: olen kõige kiirema paadi mees!

Kaspar Taimsoo
Kaspar Taimsoo Autor/allikas: ERR

Laupäeval Tallinnas toimunud sisesõudevõistluse Alfa 2019 võitis meeste võistlusklassis Tõnu Endrekson, kuid võistlustules oli ka ülejäänud Eesti sõudeparemik. Sõudjad jagasid muljeid pingelisest võistlusest ning rääkisid ka enda ettevalmistusperioodist uueks hooajaks.

Tõnu Endrekson: olen suuteline paremaks

"Oli üle pika aja väga meeleolukas võistlus. Selline tõsine finišiheitlus, et ma pean kedagi taga ajama – see on super tunne. Teadsin, et ta (Rainar Piik) nii hästi sõidab, aga et ta nii kaua kestab – seda ma ei uskunud," muljetas Endrekson enda üheksanda Alfa võistluse võidu järel.

Kuidas on Endreksonil lood vormiga? "Pigem ei ole ma väga heas vormis. Suusavorm on mul tõesti hea, aga ergomeetri vorm mul nii hea ei ole ja aeg ka tegelikult näitas seda. Olen suuteline tunduvalt paremini sõitma," tunnistas sõudja.

Milline on vanameistri hinnang uuele süsteemile, mis teeb tiitlivõistlustele pääsemise senisest keerulisemaks? "Ma arvan, et süsteem on selles mõttes hea, et see annab ka nooremale järelkasvule võimaluse, sest siiamaani ühtne arusaam puudus, et kuidas sa võistkonda pääseb. See on selline hea pidepunkt millest lähtuda."

Allar Raja: vaim on tugev ja keha peab ka vastu – ainult ülesmäge!

"Natukene mõru maitse on suus, kuid teades tausta, siis igati vägev šõu. Ei ole vaja tuua mehi piiri tagant, tuleb vaadata omade seas ringi ja saab tugevat konkurentsi küll," muljetas Raja Alfa võistlusest, kus ta pidi amatöör Rainar Piigi järel leppima kolmanda kohaga.

Kuidas on Rajal lood ettevalmistusega? "Üldiselt on ettevalmistus kulgenud hästi ja olen rahul. Nüüd oli kahenädalane auk, mis lõppes antibiootikumide kuuriga ja täna oli ka näha, et olin paar sekundit aeglasem kui muidu. Üldiselt on vaim tugev ja keha peab ka vastu – ainult ülesmäge."

Uus punktisüsteem on Raja sõnul meeldiv uuendus. "Minu arust on see teretulnud. Midagi teistsugust talvisele hooajale – võib-olla natukene rohkem ärevust ja pinget ning igale ühele tuleb individuaalne eesmärk juurde."

Millised on eesmärgid uueks hooajaks? "Ma rihin kas nelja- või kahepaati – sõltuvalt kus kõige paremini välja tuleb. Isiklikult tahaks suvel realiseerida talvist tööd võimalikult hästi – saada tehniliselt heaks ja saada meeskonnakaaslastega heasse rütmi, ükskõik kes need seal paadis on."

Kaspar Taimsoo: ma olen kõige kiirema paadi mees

"Võistlus oli täiesti okei. Ma olin detsembris natukene haige ja mõned muud tegurid pidurdasid ka trennitegemist, aga nüüd olen uuesti ree peale saanud ja põhiline verstapost on pandud sisehooajaks Eesti meistrivõistlustel kahe kilomeetri distantsil. Seal loodan oma eesmärgi täita ja näha, et olen õigel teel," rääkis Taimsoo ERR-ile.

Kui Endreksoni ja Raja arvates on uus süsteem teretulnud, siis Taimsoo arvab teisiti. "Süsteem on ette antud ja see kuulub täitmisele. Eks ma ise teeksin ta natuke teistmoodi – minu meelest leiab sealt puudujääke, aga keegi otseselt ei küsinud. Nii palju kui on inimesi, nii palju on tavaliselt ka arvamusi. Eks sõudeliit ootab samamoodi selle ühe aasta ära ja vaatab kuidas ta reaalses elus toimib, aga ma kahtlustan, et see läheb kindlasti ümbertegemisele."

Millises paadis võiks Taimsoo uuel hooajal sõita? "Ma olen kindlasti kõige kiirema paadi mees," muheles Taimsoo. "Iga sportlane tahab ju loomulikult sõita nii heas paadis kui hetkel vähegi võimalik on ja nii see kehtib ka minu kohta. Kui peaks mingi ime läbi juhtuma, et see on ühene, siis on see ühene ja kui on kahene, siis on kahene. Kui suudame kokku panna väga hästi töötava neljase, siis on see kindlasti neljane."

Greta Jaanson: igatsen juba vee peale – käisin vahepeal juba oma paati vaatamas

Suvisel noorteolümpial pronksmedali võitnud Greta Jaanson sai Alfa võistlusel kuuenda koha. "Tegelikult ma olen sellega isegi rahul, arvestades, et ma tegin hommikul neljatunnise inglise keele eksami ja viimased kaks päeva olengi pigem kulutanud õppimisele. Iseenesest see tulemus on mu parima aja lähedal ja mina ei jää midagi kahetsema," andis Jaanson oma hinnangu.

Milline näeb välja Jaansoni talvine ettevalmistus? "Kooliga koos on raske ikkagi, aga saan hakkama. Praegu meil on laagrid järjest – juba homme lähen Käärikule ja just jaanuari alguses oli kümnepäevane laager Jõulumäel. Töine on, aga see ongi see sportlase elu."

"Ma juba igatsen vee peale. Käisin vahepeal juba oma paati vaatamas ja tõesti tahaks juba tagasi vee peale võistlema saada ning näha, milleks ma võimeline olen. Enesetunne on praegu hea ja ma tunnen, et ettevalmistus läheb tõesti hästi."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: