Nikolai Novosjolov: EOK sülitab enda kaevu

{{1546010820000 | amCalendar}}
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov Autor/allikas: Joosep Martinson

Tänavu epeevehklemise Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Nikolai Novosjolovi sõnul valitseb Eesti Olümpiakomitee (EOK) organiseeritaval "Spordiaasta tähtede" galal ebasportlik printsiip ning sellega teevad korraldajad sportlastele liiga.

"Ma pole suur kommenteerija kunagi olnud, aga tundub, et mõõt sai täis ja vaikselt ma seda pealt vaadata enam ei saa. Kui olukord on seotud ainult minuga, siis ma elan seda üle nii, nagu olen seda juba varem teinud. Antud hetkel on liiga tehtud kogu Eesti vehklemisele. Aitab. Ma ei ole kusagil deklareerinud, et boikoteerin spordiaasta üritust ja on väär sellist tegu väita. Mul on asjasse oma suhtumine," kommenteeris Novosjolov enda Facebooki lehel.

"Ma täpsustan, et mitte mingil juhul ei alaväärtusta [ma] eesti sportlaste tulemusi. Nad on kõik väga tublid ja väärivad tunnustamist. Minu jutt on osaliselt suunatud ürituse organisaatoritele ehk EOK-le, mitte sportlastele."

"Kolm aastat järjest on toimunud ebasportlik printsiip ja see on organisatsioonis, kelle jaoks sport peaks tähendama kõike. Minu arust tehti väga selgelt eile Katrina Lehisele ja kaks aastat tagasi Gerd Kanterile liiga. Katrina on väga tubli ja tugev tüdruk. Tema reaktsioon eilsele oli lugupidamist väärt, Gerdist rääkimata, ta on omaette klass. Kas selles saab süüdistada rahvast, kindlasti mitte. Rahvas valib südamega ja see on puhas emotsioon. Kas see on objektiivne, kindlasti mitte," viitas Novosjolov tänavu Euroopa meistriks tulnud Lehisele, kes jäi taliolümpial neljanda koha saanud kiiruisutaja Saskia Alusalu järel aasta naissportlase valimisel teiseks.

"Alateadlikult me alati toetame lähedasi. Kuidas jõuda rahva armastuseni? Siin, kahjuks, peame me (Eesti Vehklemisliidu rahvas) vaatama peeglisse. Me oleme väga edukad spordiareenil, aga väljaspool seda meie käitumine ei kannata kriitikat. Riidleme, kakleme ja peseme avalikult musta pesu. Kellele selline käitumine meeldib ja millise mulje jätab? See on retooriline küsimus. Meil on intelligentne spordiala, mis nõuab väga head füüsilist ettevalmistust. Kahjuks oma käitumisega me tõestame vastupidist. Ja nii kaua, kui me ei saa sellest aru, ei ole me teiste jaoks tõsiseltvõetavad," lisas kahekordne maailmameister, viidates Katrina Lehise juhendaja Helen Nelis-Naukase kommentaaridele pärast tänavust "Spordiaasta tähtede" galat.

"Mis puudutab EOK-sse, siis minule tundub, et Te sülitate oma kaevu sisse. Ja kui ma eksin, siis Te peaksite mängureeglitest lahtisemalt rääkima. Antud olukord tekitab väga suurt segadust. Arenguruumi on meil kõigil ja üheskoos on see tehtav."

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Suklese sõnul on süüdistused EOK suunal alusetud. "Aasta sportlaste, võistkonna ja treeneri valimisi korraldab olümpiakomitee. "Kristjanid" saavad isikud, kes saavutavad kõrgeima koha 3 kategooria vastajate paremusjärjestuses. Esiteks rahvas ja neid isikuid, kes valivad, oli sel aastal ca 65 000 inimest. Siis spordialaliidud ja viimasena spordiajakirjanikud. Kui nüüd rahulikult mõelda ja süüdistada rahvast rumaluses ja spordist mittemidagi arusaamisest, siis selleks on rahva hääl mitte otsustav, vaid üks liidetavatest selles võrrandis," kirjutas Sukles sotsiaalmeedias.

"Kui keegi võidab, siis see on nende kolme grupi häälte tulemus. Seda ei pane kokku keegi üksikisik olümpiakomitees ega tegele ka olümpiakomitee kellegile ärategemisega."

"Süüdistused olümpiakomitee poole, et rahvas ei anna teatud sportlastele hääli on minu jaoks juba natuke ulme. Rahvas ei ole rumal, talle meeldivad positiivsed emotsioonid, talle meeldib võit, õnn, naeratus ja probleemivaba elu. Iga probleem ja kius ning kisklemine ei meeldi rahvale. Ta hääletab jalgadega ja keerab selja. Ma ei alahindaks rahvast, ma prooviks võita rahva poolehoidu," lisas Sukles.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: